o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Violetta Baran
|

Zgorzelec. Ksiądz uderzył aktywistkę na procesie proboszcza oskarżonego o pedofilię

37
Podziel się

Proces proboszcza z Ruszowa budzi wiele emocji. Oskarżony o pedofilie duchowny jest broniony przez parafian. Ofiary i ich matki wspierają aktywistki z organizacji Dość Milczenia. Jedna z nich została przed rozprawą uderzona przez księdza, kolegę oskarżonego z legnickiej kurii. Utrwaliła to na wideo jej znajoma.

Uchwycony na wideo moment uderzenia przez księdza aktywistki z Dość Milczenia
Uchwycony na wideo moment uderzenia przez księdza aktywistki z Dość Milczenia (Facebook.com/Liliana Łotr-Konopka)
bDmIkGyJ

Ks. Piotr M., proboszcz parafii w Ruszowie pod Zgorzelcem (woj. dolnośląskie) jest oskarżony o molestowanie dwóch nieletnich dziewczynek. Księdza bronią wierni z parafii, których zdaniem "to nie sąd i prokuratura są od sądzenia księdza, tylko Bóg". Są przekonani, że ksiądz to dobry człowiek, a oskarżenia są wymyślone.

Ofiary i ich matki wspierają na procesie aktywistki z organizacji Dość Milczenia i Strajku Kobiet. Starają się także nagrywać to, co dzieje się w sądzie. Tak też było na ostatniej rozprawie, 22 listopada.

bDmIkGyL

Tego dnia - jak informuje portal wyborcza.pl - relację przeprowadzały dwie kobiety. Pierwszą z nich była Liliana Łotr-Konopka, która stała w holu, czekając na doprowadzenie oskarżonego do sali rozpraw. Na nagraniu uchwyciła moment, gdy starszy mężczyzna uderza w głowę jej koleżankę. Ta robiła równoległą relację z korytarza przed salą rozpraw.

- Usłyszałam słowa: "Proszę nie filmować”. Odwróciłam się i zobaczyłam kątem oka, że moja koleżanka zostaje uderzona telefonem w głowę - opowiada portalowi wyborcza.pl Lilianna Łotr-Konopka.

Sprawca w jednej ręce trzymał telefon, którym uderzył kobietę. W drugiej czapkę lub beret, którym próbował zasłaniać kamerę w urządzeniu. - Moja koleżanka aż odskoczyła. Po chwili konsternacji powiedziała: "Uderzyłeś mnie w głowę”. Była w takim szoku, że nawet nie mówiła temu mężczyźnie na "pan”, tylko na "ty” - opowiada portalowi wyborcza.pl aktywistka.

bDmIkGyR

Okazało się, że mężczyzna, który uderzył aktywistkę, jest księdzem. Pełni posługę w kurii legnickiej. Do tej samej kurii należy parafia w Ruszowie, w której posługę pełni oskarżony o molestowanie nieletnich ks. Piotr M.

Ksiądz nie przeprosił uderzonej kobiety, więc aktywistki złożyły do prokuratury zawiadomienie o ściganie go z urzędu. Tłumacza to tym, że do ataku doszło w miejscu publicznym.

bDmIkGzm
KOMENTARZE
(37)
Igor
12 miesięcy temu
Tych zboczeńców w czarnych kieckach to tatuaż na czoło i do więzienia. Tam współ osadzeni będą im pokazywać co to znaczy miłość....
Francik
12 miesięcy temu
A co będą mówić Ci "wierni" kiedy ktoś zamorduje, zabije członka rodziny? Powiedzą to samo, patrząc prosto w oczy oprawcy? Czy będą żądac sprawiedliwego wyroku sądu?
Bug
12 miesięcy temu
Czarne stonki, trzeba wytępić.
bDmIkGzn
Edzia
12 miesięcy temu
Ja bym miała odruch bezwarunkowy _ przywaliłabym w gębę!
J23
12 miesięcy temu
Swoją religię też wprowadzali siłą na polską ziemię. Nie wspominając tych, których mordowali przez setki lat za twierdzenie, że ziemia kręci się wokół słońca.
Najnowsze komentarze (37)
maciek
12 miesięcy temu
kto nie chce królestwa ojca mojego, przyprowadzajcie go do mnie i ścinajcie go . cytat z jednej ewangelii
Gumiś
12 miesięcy temu
Ludzie - jesteście starsi - powinniście być mądrzejsi !!! Bóg go osądzi jak do niego dotrzeć - z tego co tu jest napisane to tylko piekło mu pisane!!! Więc jak może go Bóg oceniać... Pytał się Boga jak molestował!!! Czy tak samo głupio byście mówili jak problem dotyczyłby Waszej najbliższej rodziny!!! Masakra !!! Miejsce każdego pedofila jest w więzieniu. A Wy macie naprawdę bałagan w głowach broniąc takiego oprawcę!!!
Polak
12 miesięcy temu
jedne nagrywają a drugie prowokują, dobrze że w mordę dostała.
Maja
12 miesięcy temu
Gdzie są te aktywistki kiedy dzieci są wykorzystywane przez mężczyzn z innych grup zawodowych, czy też samych: byłych,,prezydenta,, Słupska czy też z-ca prezydenta miasta stołecznego Warszawy??? Tych zwyrodnialcow szuka się tylko w Kościele, a ,,oni,, są wszędzie....
babcia
12 miesięcy temu
no kolejny wzór do naśladowania....tylko czy nie zamkną za to nasladowanie...bo im wolno ale czy szaremu ludowi też ?
Taki ja
12 miesięcy temu
Prawidłowo postąpił. Dlaczego nie reagowały na prośbę o niefilmowanie? Gdzie ochrona danych osobowych? Miały pozwolenie? Nie miały. Jak nie docierało po dobroci to im to księdz wbił do pustej łepetyny i zrozumiały.
Uwaga
12 miesięcy temu
Na stronie głównej widnieje tytuł artykułu: ,,nogi miał obwiniete siatkami. Policjant oddał mu swoje buty" a wchodząc w artykuł jest o księdzu pedofilu.... Bez sensu
reklamówka
12 miesięcy temu
Siatkami na ryby?
bDmIkGzf
mirek
12 miesięcy temu
Wierni z parafii powinni dostarczać swojemu ksieżulkowi (nie)pedofilowi co noc swoje nieletnie wnusie. Pewnie proces wzbudza u niego duże napięcie psychiczne, które powinien natychmiast dla dobra swojego zdrowia wyładować. Przecież to tylko człowiek, a każdy ma swoje słabości, za które Bóg ich osądzi.
ktoś
12 miesięcy temu
I jego i ją - do wulkanu. I będzie spokój z obydwoma mafiami.
Nogi owinięte...
12 miesięcy temu
policjant oddający buty, Lilianna łotr-konopoka... To jakaś alternatywna rzeczywistość?
popopo
12 miesięcy temu
"to nie sąd i prokuratura są od sądzenia księdza, tylko Bóg" W jakim ja kraju żyję?!
adi
12 miesięcy temu
Nie widzę uderzenia, tylko obronę przed natrętną nagrywającą telefonem babą. Ale trole kwiczą, bo baba sie zlękła
Podwójna matk...
12 miesięcy temu
Pewnie problem z fachową obsługą, byliśmy na szarym końcu ale adrenalina wciąga niesamowicie dobrze że, sąsiadka wiedziała co robić bo co pomyślała to było ciekawe
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić