o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Ziemię czeka nieodwracalna katastrofa. Winni mięsożercy

77
Podziel się

Raport organizacji WWF wykazał jednoznacznie, że jemy ponad dwa razy więcej mięsa niż wskazują normy żywieniowe. Skutki tej diety są dla Ziemi zabójcze.

Ziemię czeka nieodwracalna katastrofa. Winni mięsożercy
(iStock.com)
bDUuNFSd

Zbyt wiele mięsa w diecie to dla świata zabójstwo. Organizacja WWF opublikowała raport, w którym stwierdza, że najcenniejsze i najbardziej podatne na zniszczenia regiony świata ulegają zniszczeniu przez hodowle bydła. Chodzi głównie o Amazonię, Kotlinę Konga i rejony wokół Himalajów.

Gdyby ludzie jedli tyle mięsa, ile potrzebują ich organizmy, możnaby uratować od zagłady obszar o wielkości o 1,5 raza większej od powierzchni całej Unii Europejskiej - czytamy w raporcie zatytułowanym wymownie "Apetyt na destrukcję".

Większe spożycie to większe uprawy i hodowla. Główny problem zbyt dużej konsupcji mięsa to zajmowanie przez bydło ogromnych terenów. Rozrost hodowli odpowiada według WWF za 60 proc. całkowitej utraty różnorodności biologicznej na świecie - informuje "Independent".

bDUuNFSf
Zobacz także: Nie przegap: Co zamiast mięsa możesz znaleźć w kiełbasie grillowej?

Jeśli poziom spożycia mięsa się nie zmniejszy, to czeka nas prawdziwa ekologiczna zagłada. Już niedługo obszary, na których hoduje się pasze dla bydła będą wypierać coraz większe tereny środowiska naturalnego - ostrzega WWF w raporcie.

Dietetycy zgodnie określają zapotrzebowanie na białka na 45 do 55 g dziennie. Tymczasem, średnia spożycia to 64 do 88 gramów, z czego w przypadku Europejczyków nawet 70 proc. to białka pochodzenia zwierzęcego. WWF oszacowało, że konsumcja mięsa w samej Wielkiej Brytanii doprowadziła do wyginięcia aż 33 różnych gatunków zwierząt.

bDUuNFSl

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUuNFSG
KOMENTARZE
(77)
mr a
4 lata temu
gdzie było wwf jak niemcy odstrzelili żubra?
poznaniak lat...
4 lata temu
Za komuny wszędzie widziałem pasące się np krowy.Dziś nie ma ani jednej.Gdzie się one podziały.Podobnie z uprawami np chmielu.Wszystkie plantacje poznikały a produkcja piwa wzrosła.Dla mnie to zdumiewające.Ktoś tu oszukuje.
jasne
4 lata temu
"Jeśli poziom spożycia mięsa się nie zwiększy..."
bDUuNFSH
h,m
4 lata temu
Do Europy przybyło setki tysięcy kebabów i to są skutki nieodwracalne.
zerk
4 lata temu
Gdzie są krowy ?? Zamknięte w ceglanych domkach z centralnym ogrzewaniem bo UE nakazało hahahaah
Najnowsze komentarze (77)
Schabowy
4 lata temu
Ziemie czeka katastrofa ,bo wegetarianie wyżerają roślinki naszym zwierzatkom
WegeSrege
4 lata temu
Głupota wegan nie zna granic
azerty
4 lata temu
Natura sobie poradzi. Jedne gatunki wymrą, powstaną nowe.
x
4 lata temu
"Chodzi głównie o Amazonię, Kotlinę Konga i rejony wokół Himalajów"- Taa w tych rejonach jest największa hodowla bydła. Autor to ................???
bakaliowiec
4 lata temu
Zły przykład dała milka w reklamie "z alpejskiego mleka najdelikatniejszy smak". Widocznie Chińczycy pozazdrościli i mają swoja "milkę" z himalajskiego mleka :) A tak swoją drogą którzy Europejczycy jedzą mięso z chińskich krów? Bo na pewno nie Polacy.
Dietetyk niez...
4 lata temu
Dietetycy zgodnie określają zapotrzebowanie na białka na 45 do 55 g dziennie..!!???!!! kompletna bzdura, takie zapotrzebowanie zalezy od wagi - inne ma 120 kg facet a inne 15 kg dziecko. Panie KK pisze Pan brednie bez zrozumienia.
Zbrozło
4 lata temu
Jak zwykle bzdura bzdurą popychana .Naukowcy zapomnieli że kiedyś jak mało ludzi na świecie było to stada dzikich koni czy bydła były i liczniejsze i większe.
Julas
4 lata temu
Polaków to nie dotyczy jesteśmy za biedni żeby tyle jeść miesa
bDUuNFSz
sfsdf
4 lata temu
wali..
he.....
4 lata temu
Jedzenie grochu, fasoli czy innych straczkowych jest jeszcze bardziej szkodliwe dla srodowiska naturalnego z uwagi na silne dzialanie gazopedne.
awea
4 lata temu
ludzie to pasożyty, oby zagłada nastąpiła za mojego życia
!!!!!!
4 lata temu
Macie się bać,bać bać bać bać bać bać bać
zerk
4 lata temu
Gdzie są krowy ?? Zamknięte w ceglanych domkach z centralnym ogrzewaniem bo UE nakazało hahahaah
diagnoza
4 lata temu
Przede wszystkim jest nas za dużo 2-3 mld to optymalna liczba 7-8 to przeludnienie , objawia się już wojną północ -południe ( inwazja na Europę ) żeby zmniejszyć liczbę ludności trzeba by wywołać globalną wieloletnią wojnę lub powszechną nie uleczalną epidemię .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić