o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

ZM Henryk Kania. CBŚ odnalazło serwer produkcyjny spółki. Ale pojawił się nowy problem

1
Podziel się

Ponad trzy tygodnie temu przedstawiciele ZM Henryk Kania zgłosili do prokuratury zaginięcie serwera produkcyjnego spółki. 3 października CBŚ odnalazło i zabezpieczyło go u osoby trzeciej. Ale pojawił się nowy problem – spółka nie otrzyma zwrotu podatku VAT za czerwiec i lipiec.

ZM Henryk Kania ugasił jeden pożar. Ale już nadszedł kolejny.
ZM Henryk Kania ugasił jeden pożar. Ale już nadszedł kolejny. (PAP, Leszek Szymański)
bErswEet

Serwer produkcyjny został zidentyfikowany – funkcjonariusze potwierdzili, że należy on do Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Po czterech dniach od znalezienia trafił on do siedziby firmy.

"Zarządca ustanowiony dla spółki w przyspieszonym postępowaniu układowym – Mirosław Mozdżeń powziął wiadomość, iż po dniu złożenia przedmiotowego zawiadomienia, organy ścigania (Centralne Biuro Śledcze Policji)
odnalazły przedmiotowy serwer na terenie nieruchomości należącej do osoby trzeciej i go zabezpieczyły" – napisano w komunikacie.

W połowie września Mozdżeń złożył do prokuratury rejonowej w Katowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez członków zarządu. Chodziło m.in. o przywłaszczenie serwera spółki oraz danych znajdujących się na nim.

bErswEev
Zobacz także: Zobacz także: Wyrok TSUE. Wiceprezes ZBP: "kłamstwo aż się sączyło, minister finansów powtarzał nieprawdę"

Mozdżeń również zarzucał, że osoby, które przywłaszczyły serwer, "nie miały prawa wyłącznie nim rozporządzać". Brak serwera nie pozwalał zarządcy spółki w restrukturyzacji na prowadzenie działalności.

Zarządcy spółki ugasili jeden pożar, a na horyzoncie już pojawił się kolejny, ponieważ zgodnie z postanowieniem urzędu skarbowego w Bielsku-Białej spółka nie otrzyma zwrotu VAT-u od towarów i usług za czerwiec i lipiec 2019 roku.

bErswEeB

W uzasadnieniu fiskus tłumaczył, że ZM Henryk Kania nie może odliczyć sobie zawnioskowanej przez siebie kwoty od podatku, ponieważ jest już ona zajęta przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

ZM Henryk Kania jest notowany na warszawskiej giełdzie. Przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld złotych w 2018 roku.

bErswEeC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErswEeW
KOMENTARZE
(1)
kupa złodziei
rok temu
No i niech go dorwą, ale ukarać popisowo!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić