Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Zmarła Jael Strauss. Uczestniczka "Top model" po programie walczyła z nałogiem i rakiem

12
Podziel się

Jak informuje CNN, Jael Strauss zmarła po walce z rakiem piersi. Miała 34 lata. – Dziś straciliśmy anioła, który dołączył do innego świata – napisali przyjaciele byłej uczestniczki amerykańskiego "Top model".

Amerykanka 22 listopada trafiła do hospicjum
Amerykanka 22 listopada trafiła do hospicjum (Instagram.com)

Strauss w październiku 2018 roku opowiedziała publicznie o tym, że jest chora na raka. – Agresywnie rozprzestrzenił się po moim organizmie i nie można go już powstrzymać – pisała na Facebooku. – Leczenie może przedłużyć mi życie może na "kilka miesięcy". Lekarze mówią, że może dam radę. Nie chcę umierać.

Amerykanka 22 listopada trafiła do hospicjum. Teraz na stronie GoFundMe, gdzie zbierane były środki na jej leczenie, pojawił się wpis, że zmarła.

Strauss była uczestniczką 8. edycji amerykańskiego "Top model". Zajęła 6. miejsce w konkursie. Tytuł najlepszej modelki trafił wtedy do Jaslene Gonzalez. Na Twitterze odniosła się do informacji o śmieci Jael. – Żałuję, że nie miałam okazji spotkać jej jeszcze raz. Przechodziła tak wiele. Nie wiem czemu, ale była najsilniejszą osobą, jaką znałam. Łączę się w modlitwie z jej bliskimi – napisała.

Jael nie miała łatwego życia. Po programie wyszło na jaw, że jest uzależniona od metamfetaminy, kokainy i tabletek przeciwbólowych. Z każdym kolejnym dniem nałóg wyniszczał jej organizm. Wychudzona, poobijana i z pogniłymi zębami potrafiła przez kilka miesięcy nie wracać do domu, nikogo nie informując o tym, co się z nią dzieje.

Bliscy nie mogli poradzić sobie z tym, że stacza się na samo dno. Zgłosili się o pomoc do Phila McGrowna – psychologa i prowadzącego słynne w Stanach „The Dr. Phil Show”. Zrobili to wbrew woli modelki.

- To była interwencja. Nie miałam wyboru. Myślę, że zostałam wykorzystana jak wielu innych uczestników programu zmagających się z uzależnieniem. Jednocześnie miałam konflikt wewnętrzny, bo wiedziałam, że moja historia może pomóc innym uzależnionym ludziom, ale to nie było dobrowolne - mówiła w wywiadzie dla toofab.com.

Choć Jael miała żal do rodziny o to, że zmusiła ją do udziału w programie, udało jej się zerwać z nałogiem i wrócić do normalnego życia.

- Nigdy w życiu nie byłam tak szczęśliwa jak teraz. Ta podróż była zupełnie nieoczekiwana. Jestem trzeźwa od 3 lat i 3 miesięcy. Nie piję, nie biorę, nie palę, nie wciągam kresek, nic. (...) To cud, że wciąż żyję po tym, co przeszłam - podsumowała w tej samej rozmowie.

KOMENTARZE
(12)
To jest wyjśc...
3 lata temu
Mundrolki pakujący się w wir nałogu ! Do was mówię nie dlatego że sam chcę być antymundrilem ale patrzę na świat trzeźwo i inaczej oceniam to co wy ocenianie że narkotyki nie są tak straszne i że z tego można wyjść ! Wychodzi się poprzez cierpienie zadane bliskim i trumnę na tamten świat .
fff
3 lata temu
ludzie umieraja na raka i beda umierac coraz bardziej odzywianie srodowisko zly styl zycia nie dbanie o wlasne cialo a swoja droga jak ona wygladala to ma byc top model swiat oszalał
?
3 lata temu
to był ON / ONA ?
qaz
3 lata temu
wielka gwiazda, kraj w rozpaczy, ogłosić narodową żałobę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cb radyjko
3 lata temu
"Zello Walkie Talkie" to aplikacja, która z Twojego telefonu, zrobi CB Radio! Wystarczy się zarejestrować i wejść na któryś z kanałów poniżej, aby dowiedzieć się gdzie są korki, wypadki, roboty drogowe i zaoszczędzić cenne godziny. bielsko112, bydgoszcz112, czestochowa112, gdansk112, gorzow112, inowroclaw112, jelenia112, katowice112, krakow112, kielce112, legnica112, lodz112, leszno112, opole112, pila112, poznan112, pyrzyce112, rzeszow112, radom112, szczecin112, srem112, torun112, tarnow112, wawa112, walbrzych112, zg112, zlotoryja112, zakopane112, boleclawiec112, polska112 itd... Są też kanały stworzone tylko dla dróg szybkiego ruchu oraz autostrad. A1-PL, A2-PL itd. S1-PL, S2-PL itd. Więc jeżeli śmigasz tymi drogami to możesz też nasłuchiwać tych kanałów i wiedzieć, czy nie ma przed Tobą jakiegoś zatoru, aby zaoszczędzić cenne godziny. :) Jakie są możliwości: - Możesz informować innych uczestników o utrudnieniach na drodze, - Słyszysz komunikaty innych uczestników,
ninka
3 lata temu
tak koncza celebryci - brawo
gosc
3 lata temu
jaki anioł ćpunka i narkomanka
beat
3 lata temu
Przemysł chemiczny z apteki truje i wywołuje nowe choroby.
noto
3 lata temu
szkoda że nie doprecyzowali koloru upierzenia tego "anioła"
sd
3 lata temu
Się pije, ćpa i pali - się ma raka...
jan
3 lata temu
Jak można napisać o człowieku, który jest chory na raka, że stoczył się na dno??!! To redaktor stoczył się na samo dno pisząc tak
ada
3 lata temu
Ja rozumiem raka ale gdyby nie meta do dożyła by 40stki chociaż.Wyniszczona wątroba i inne narządy nie pozwoliły na przyjmowanie odpowiednio silnych leków i chemii.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić