REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski20.06.19 (13:33)

Zmarła najstarsza osoba w Europie. Miała 116 lat

Nie żyje najstarsza osoba w Europie, Włoszka Giuseppina Robucci. Kobieta zmarła w miejscowości Poggio Imperiale. Miała 116 lat i 90 dni.
Youtube.com

Pani Robucci urodziła się 20 marca 1903 roku. Była ostatnią żyjącą osobą w Europie, która przyszła na świat w 1903 roku. Była też o nieco ponad dwa miesiące młodsza najstarszej osoby na świecie. Japonka Kane Tanaka urodziła się 2 stycznia tego samego roku.

Mówili na nią "babcia Peppa". Włoszka miała pięcioro dzieci, dziewięcioro wnuków i szesnaścioro prawnuków. Przez lata prowadziła z mężem kawiarnię. W 2012 roku otrzymała tytuł honorowego burmistrza Poggio Imperiale.

REKLAMA

Jesteśmy zasmuceni jej śmiercią, ale jednocześnie też dumni, że mogliśmy żyć tutaj razem z nią – powiedział burmistrz Alfonso D’Aloisio, którego cytuje ANSA.

Co pozwoliło jej osiągnąć tak piękny wiek?

Trzeba jeść mało i zdrowo. Nigdy też nie piłam wina i nie paliłam papierosów - wyjaśniała pani Robucci w dniu swoich 116. urodzin.

Zobacz też: Zmarła najstarsza Amerykanka. Codziennie jadła jeden produkt

Najstarsi ludzie w historii. Na liście najstarszych osób na świecie, których wiek udało się zweryfikować, pani Robucci zajmuje siedemnaste miejsce. Wspomniana Kane Tanaka jest czternasta. Według oficjalnych danych najdłużej żyjącą osobą w dziejach była Jeanne Calment z Francji, która urodziła się 21 lutego 1875 roku i żyła 122 lata i 164 dni. Zmarła 4 sierpnia 1997 roku.

Długowieczni Włosi. Pani Robucci jest wysoko na liście najdłużej żyjących ludzi, ale bynajmniej nie najwyżej spośród wszystkich swoich rodaków. Dłużej od niej żyła Emma Morano, która odeszła 15 kwietnia 2017 roku. Pani Morano była ostatnią żyjącą osobą urodzoną w XIX wieku. Przyszła na świat 29 listopada 1899 roku. Żyła 117 lat i 137 dni.

Sekret długowieczności. 116-letnia Włoszka miała rady dla tych, którzy chcą żyć tak długo jak ona. Podkreślała, że "trzeba jeść mało i zdrowo". Zalecała również ograniczenie, a najlepiej całkowitą rezygnację z używek.

Nigdy nie piłam wina i nie paliłam papierosów – mówiła pani Robucci.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij