o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Zmiana polityki Włoch odnośnie uchodźców. Odesłali łódź z 629 migrantami

65
Podziel się

Włosi odmówili wpuszczenia do swojego portu statku humanitarnego z ponad 600 uchodźcami na pokładzie. Przedstawiciele rządu zwrócili się do Malty, aby to oni przyjęli imigrantów.

Matteo Salvini realizuje swoje przedwyborcze obietnice dotyczące ograniczenia napływu migrantów do Włoch
Matteo Salvini realizuje swoje przedwyborcze obietnice dotyczące ograniczenia napływu migrantów do Włoch (East News, Antonello Nusca)
bESHMazp

Nowa polityka dotycząca uchodźców wynika z obietnic wyborczych nowego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który jest jednocześnie przywódcą skrajnie prawicowej partii Liga. Podczas kampanii zapewniał, że powstrzyma napływ migrantów do kraju - podaje reuters.com.

- Od dzisiaj Włochy nie będą handlować ludźmi i nielegalną imigracją. Malta nie przyjmuje nikogo. Francja wypycha ludzi na granicę, Hiszpania broni swojej granicy przy pomocy broni - napisał Salvini na Facebooku. - Moim celem jest zagwarantowanie spokojnego życia młodym ludziom w Afryce i naszym dzieciom we Włoszech - dodał na Twitterze.

Ze zdaniem włoskiego ministra nie zgadza się chociażby burmistrz Neapolu, który zapowiedział, że chętnie przywita uchodźców. W ciągu ostatnich 5 lat do Włoch dotarło ponad 600 tys. migrantów. Malta odrzuciła już prośbę Salviniego i zapowiedziała, że cała sprawa nie ma nic wspólnego z operacja ratunkową. Akcja miała mieć miejsce na wodach międzynarodowych poza Libią i była koordynowana przez Włochy.

bESHMazr
Zobacz także: Zobacz także: Polska otrzyma mniej pieniędzy z budżetu UE. "Mogliśmy wytargować więcej"

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESHMazS
KOMENTARZE
(65)
stefan
3 lata temu
co wlochom sie juz dobre bojowniki mahometanskie znudziły ?????????????
Dżerwis
3 lata temu
Niech się islamizują u siebie, a najlepiej niech te fanatyczne łby od dywaniki roztrzaskają sobie xD Allah snack'bar
Gość
3 lata temu
Jusz pierwsza łajba z nimi powinna zostać zawrucona tam zkąd wpłynęła ewentualnie jak byli wyłowieni to kurs w przeciwnym kierunku co płynęła a nie do Europy tą dzi.....cz wlec
bESHMazT
Emila..
3 lata temu
Bardzo dobrze że nie przyjmujecie tych darmozjadów..Boże uchroń nas od poprzednich rządu PO..PSL..SLD Nowoczesna..Obecny rząd PIS nie pozwoli przyjmować tego bydła do Polski..Brawo Italia..Brawo Włochy..Nigdy nie będę głosowała na PO..PSL..SLD..Nowoczesna..To jest takie szambo śmierdzące jak imigranci..
sky
3 lata temu
O dobre parę lat za późno, ale i tak dobrze ze wreszcie się ogarnęli
miecias
3 lata temu
Komentatorzy do tej pory pisali najgorsze obelgi pod adresem PIS i J. Kaczyńskiemu. To właśnie J.K. pierwszy wskazał jak pomagać potrzebującym w ich krajach. Przez agresywne wpisy portal o2 i WP stają się antypolskie. Pamiętajcie!
szach
3 lata temu
w końcu idą po rozum do głowy
box-er
3 lata temu
Tam cofają na morze ,a u nas PIS rozdaje paszporty nawet bez znajomości naszego języka pejsom.
u was jest to...
3 lata temu
Zatrzymało tureckich biznesmenów z Wólki Kosowskiej.Ustalenia CBA wskazują, że zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia zwrotu podatku w wysokości ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów, wyprali ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw.
undergrund
3 lata temu
Dylemat dla Włoch jest taki: Albo Włochy zaczną być normalnym państwem, albo będą marionetką w rękach włoskiej mafii, która na sprowadzaniu emigrantów zarabia miliardy ! W Polsce na sprowadzaniu emigrantów chciała się jeszcze bardziej dorobić (bo już na VAT niezle zarobiła zarobiła) mafia SB-ecko PO-ska !!!
Miłośnik Ital...
3 lata temu
W końcu poszli po rozum do głowy. Włochy są przez imigrantów dosłownie zdewastowane
666
3 lata temu
BRAWO ITALIA,wysyłać ich do Makreli,tak jak chciała.
TW BOlek
3 lata temu
jak im nie wstyd!!! co za ludzie... gdzie jest Franz Timmermans??? uruchomić art 7!!!
bESHMazL
Jura
3 lata temu
Brawo Italia.nareszcie obudziliscie sie.Precz z muzulmanskimiordercami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić