o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Zmiana w pogodzie. Wyjątkowo ciepły weekend

9
Podziel się

Po zimnym początku tygodnia czeka nas spore ocieplenie. Każdego dnia temperatura będzie rosła. Niedziela będzie wyjątkowa. Na termometrach pojawi się nawet ponad 18 stopni.

Niedziela miło nas zaskoczy temperaturą
Niedziela miło nas zaskoczy temperaturą (WXCharts)
bEKlPgRN

Przez cały bieżący tydzień w naszym kraju dominować będzie zmienna pogoda. Wszystko za sprawą raz po raz przemieszczających się z zachodu na wschód Polski stref frontowych. Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień wraz ze słonecznymi chwilami i od czasu od czasu występować będą przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu.

Dodatkowo podczas przemieszczania się frontów atmosferycznych (przez cały tydzień) okresami powieje porywisty wiatr 35 – 65 km/h.

Po nieco chłodniejszym wtorku, kolejne dni będą coraz cieplejsze, w piątek i w sobotę na zachodzie, południu i w centrum kraju termometry wskażą już od 10 – 15 kreski, a już w pogodną i słoneczną niedzielę w całym kraju mogą nawet przekroczyć 18 stopni - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

bEKlPgRP

Prognoza pogody na wtorek

Dzisiaj obszar naszego kraju znajdował się będzie pomiędzy niżem znad północno-zachodniej Rosji, a wyżem znad Alp.

Przez środkowy, wschodni i południowy pas Polski przemieszczać się będą strefy drugorzędnych, chłodnych frontów atmosferycznych.
Nad wschodnią, centralną i południową część kraju z północnego-zachodu napływać będą chłodne masy powietrza, a nad zachodnią Polskę z zachodu zacznie docierać nieco cieplejsze powietrze.

Po pogodnym i słonecznym poranku, w ciągu dnia prawie w całym kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu do czasu słabo i przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a na północnym – wschodzie (na Mazurach i Podlasiu) oraz na południu Polski (w górach i na przedgórzu) należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

bEKlPgRV

Przez cały dzień pogodnie i słonecznie będzie tylko na zachodzie Polski (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po Dolny Śląsk), a pod koniec dnia wypogodzi się także w centralnej i południowej części kraju (na Kujawach, w Wielkopolsce, Łódzkim, na Opolszczyźnie i Śląsku).

Jeszcze powieje silny wiatr

W centralnej, wschodniej i południowej Polsce jeszcze okresami powieje porywisty wiatr, w porywach do 30 – 40 km/h, który obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną.

Będzie dość chłodno. W ciągu dnia termometry wskażą od (+2) – (+4) st. C na północnym – wschodzie i wschodzie Polski do (+6) – (+8) st. C na zachodzie i południowym – zachodzie kraju.

bEKlPgRW

Chłodniej będzie na Podhalu, tutaj od (-2) do (+1) st. C.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

bEKlPgRX

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

bEKlPgSq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(9)
LewyMc
3 lata temu
Człowiek ma wolne, leje wieje... Idzie do pracy po tygodniowej przerwie, akurat wypada w niedziele, to wtedy pogoda jest słońce świeci żar z nieba się leje. Eh życie
sce.
3 lata temu
Wirtualna prognoza w wirtualnej polsce.
Tomuś
3 lata temu
Fajnie jak już nie ma zimy.Niedługo wiosna i lato ciepłe słoneczko i +40 stopni przez 3 tygodnie.Do tego tornada i grad a zaraz potem +40 stopni i zalane pół kraju.Super się pracuje w takich warunkach a jeszcze lepiej stoi w korkach.
bEKlPgSr
Taaa
3 lata temu
A najgorszy jest wiatr :D .
Mądrala
3 lata temu
No no, poczekajmy do piątku, może znowu będzie trzeba zmienić plany weekendowe. To nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy prognoza pogody w kilka dni zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze przedwczoraj weekend miał być zimny i deszczowy ?? Obym się myli,ł zdecydowanie już czekam na wiosnę,
46102418
3 lata temu
a kysz!siło nieczysta!
ola
3 lata temu
18 w marcu to nic takiego tu nie kresy ani laponja
Kobieta
3 lata temu
Ahhh ta Polska pogoda. Faktycznie, natura musi być kobietą, bo inne stworzenie nie jest aż tak zmienne i kapryśne.
marmaris25465
3 lata temu
Dla mnie to może już być +25C i zima już nigdy nie wrócić.Mam dość w piecu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić