o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Zmiany w rządzie. Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ?

0
Podziel się

Według nieoficjalnych informacji szykują się zmiany kadrowe w rządzie. Ze stanowiskiem ma pożegnać się między innymi szef MSZ Jacek Czaputowicz. Możliwe, że z resortem spraw wewnętrznych i administracji rozstanie się także Mariusz Kamiński.

Zmiany w rządzie. Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ?
Zmiany w rządzie. Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ? (East News, Wojtek Łaski)
bDTrCWZN

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że rewolucja kadrowa dotknie prawdopodobnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Nowym szefem tego resortu miałby zostać Krzysztof Szczerski - obecnie szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Szczerski miał szansę na zostanie ministrem spraw zagranicznych już dwa lata temu, gdy poszukiwano następcy Witolda Waszczykowskiego - przypomina radiostacja. Wówczas kandydat ten nie przypadł jednak do gustu PiS. Teraz nie wiadomo czy prezydent będzie chciał pożegnać się ze swoim kluczowym urzędnikiem na pół roku przed wyborami prezydenckimi.

bDTrCWZP

Ważą się także losy Mariusza Kamińskiego. Z informacji RMF FM wynika, że Mateusz Morawiecki czeka na jego deklarację, dotyczącą tego, czy chce nadal łączyć funkcje szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych. Kamiński ma, jako warunek pozostania w resorcie,forsować plan stworzenia resortu bezpieczeństwa państwa.

Jeśli nie dojdzie do kompromisu, do MSWiA miałaby wrócić Elżbieta Witek.

Źródło: rmf24.pl

bDTrCXaq
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić