REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski12.05.19 (20:10)

Zmienili 3-letniemu dziecku płeć. Sąd nie widzi problemu

Rodzice zastępczy w Wielkiej Brytanii zmienili płeć swojego 3-letniego synka. To samo zrobił też 7-letni biologiczny syn pary.
iStock.com

Rodzice posyłali 3-latka do przedszkola w ubraniach dla dziewczynek. Placówka prosiła, by tego nie robić, ale rodzice zignorowali te zalecenia. Sprawą zainteresowała się w końcu opieka społeczna.

Pojawiły się podejrzenia, że para "manipuluje" tożsamością synów. Miała to robić poprzez "aktywne zachęcanie ich do zmiany płci" – informuje "The Sunday Times". Problemów dotyczących własnej płci i tożsamości miało też doświadczać trzecie dziecko, którym opiekowała się para.

REKLAMA

Sąd zezwolił rodzicom na dalszą opiekę. Sędzia w Preston powołał się na opinie ekspertów, którzy uznali parę za dobrych rodziców, a dzieci za szczęśliwe. Podkreślił, że dowody na to są "bardzo mocne" i "usprawiedliwiają" działania rodziców. Jedna z ekspertek oznajmiła, że zaburzenia tożsamości płciowej, jakich doświadczają dzieci, nie mają nic wspólnego ze sposobem wychowywania ich przez parę.

Nie wszyscy podzielają tę opinię. Bernadette Wren, szefowa psychologii klinicznej w londyńskim Tavistock Centre, ostrzega przed zmianą płci w młodym wieku. W opublikowanym niedawno artykule stwierdziła, że małe dzieci są bardziej podatne na wpływy rodziców. Dlatego, jak podkreśliła, dzieci poniżej 10. roku życia nie powinny dokonywać pełnej zmiany płci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Mężczyzna urodził dziecko. Teraz ostrzega

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij