Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Zmuszali Polaków do niewolniczej pracy na Wyspach. Trafili w ręce policji

1
Podziel się

Międzynarodowy gang, zmuszający Polaków do przymusowej pracy na terenie Wielkiej Brytanii, został rozbity. Polscy policjanci we współpracy z Brytyjczykami zatrzymali dwóch przywódców grupy: "Edka" i "Saso".

Zatrzymani Polacy byli szefami międzynarodowego gangu
Zatrzymani Polacy byli szefami międzynarodowego gangu (Policja.pl)
bCYekfat

"Polscy policjanci w ramach wspólnych działań z funkcjonariuszami brytyjskimi zatrzymali dwóch Polaków: 51-letniego Edwarda P. pseudonim "Edek" i 33-letniego Franciszka Z. pseudonim "Saso". Brytyjczycy poszukiwali ich na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania. Mężczyźni byli przywódcami zorganizowanej grupy przestępczej wyzyskującej Polaków do niewolniczej pracy na terenie Wielkiej Brytanii.

Ofiary rekrutowano w kraju pod pozorem dobrze płatnej pracy, którą sprawcy mieli im zapewnić po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

bCYekfav

Na trop przestępstwa policjanci wpadli w 2016 roku, gdy zaczęły do brytyjskich funkcjonariuszy docierać informacje o możliwym wyzysku Polaków. Brytyjska policja zidentyfikowała kilkanaście potencjalnych ofiar przestępstwa i rozpoczęła intensywną współpracę z policjantami polskimi. W 2016 roku zatrzymano na terenie Wielkiej Brytanii pierwszego podejrzanego w tej sprawie. Brytyjski sąd za popełnione przez niego przestępstwa, związane z m.in. z handlem ludźmi skazał go na karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat.

Rozpoczęto wspólne polsko-brytyjskie działania operacyjne, których celem było ustalenie pomysłodawców i przywódców grupy.

Przywódcy grupy zbiegli z Wysp Brytyjskich w 2016 roku i od tamtego czasu najprawdopodobniej przebywali na terenie Polski. W momencie zatrzymania byli całkowicie zaskoczeni. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja ws. ewentualnej ekstradycji podejrzanych do Wielkiej Brytanii. Policja nadal szuka osób, które padły ofiarą przestępców.

bCYekfaW
KOMENTARZE
(1)
nie rom
2 miesiące temu
widać kto to jest po twarzach - romowie co jakiś czas ta sama informacja tylko inne buzie i jak tu nie być rasistą
Najnowsze komentarze (1)
nie rom
2 miesiące temu
widać kto to jest po twarzach - romowie co jakiś czas ta sama informacja tylko inne buzie i jak tu nie być rasistą
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić