o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Znacząca przewaga PiS. Najnowszy sondaż

54
Podziel się

Po wyborach parlamentarnych nie widać wyraźnych zmian na scenie politycznej. W najnowszym sondażu pracowni Social Changes wciąż zdecydowanie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. Wynik tej partii jest jednak nieco niższy niż w samych wyborach.

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 41,1 proc. poparcia
Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 41,1 proc. poparcia (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)
bErsWKdN

Sondaż Social Changes został przeprowadzony dla portalu wpolityce.pl. To pierwsze badanie tej pracowni po wyborach. Próg wyborczy przekraczają w nim wszystkie komitety, które w październiku zdołały zarejestrować listy w całym kraju.

I tak, gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbyły się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby głos 41,1 proc. badanych. Przypomnijmy, w wyborach do Sejmu ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyło 43,59 proc. głosów.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem 24,9 proc. (w wyborach 27,40 proc.), a trzecie - Sojusz Lewicy Demokratycznej (z którego list startowali również politycy Wiosny oraz Razem) - 15,9 proc. głosów. W wyborach na tę formację oddano 12,56 proc. głosów.

bErsWKdP
Zobacz także: Zobacz: Macierewicz lub Kaczyński marszałkiem seniorem? Borys Budka nie przebierał w słowach

Na czwartym miejscu plasuje się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 9,8 proc. ankietowanych (w wyborach było to 8,55 proc. głosów), a na piątym Konfederacja, na którą chciałoby głosować 8,3 proc. badanych. W wyborach ugrupowanie to zdobyło 6,81 proc. głosów.

Sondaż Social Changes został zrealizowany metodą CAWI w dniach 25-30 października 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) grupie 1040 Polaków.

bErsWKdV

Kolejny sondaż po wyborach. Odmienne wnioski dla PiS

Dla porównania, z niedawnego sondażu pracowni Kantar, również przeprowadzonego już po wyborach, wynikało, że wzrosły notowania wszystkich polskich partii politycznych z wyjątkiem PiS. Szczególnie duży skok w tamtym badaniu odnotowała Konfederacja.

Chęć oddania głosu na PiS deklarowało 39 proc. badanych (o 1 pkt proc. mniej niż we wrześniu). Koalicja Obywatelska mogła liczyć na głos 27 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt. proc.).

bErsWKdW
bErsWKeq
KOMENTARZE
(54)
sprawiedliwy
2 lata temu
Jak mozna popierąc złodzieji i oszustów chyba poparcie przez złodziejów i oszustów nie ma pieniędzi i nie będzie tak mówią złodzieje bo brali wszystko dla swoich
afrykaner
2 lata temu
piss nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością,to jest partia dla kolesi,pijanych i skorumpowanych sędziów oraz polityków,peło to samo.
123
2 lata temu
PIS CZY PO TO JEDNO DRAŃSTWO I OSZUSTWO = OKRĄGŁY STÓŁ
bErsWKer
zdz
2 lata temu
rrrrrrrrrrrrrrrrr
nabity w bute...
2 lata temu
zrobili w ---------- male firmy przy umowie telefonicznej lub internetowej idziesz na VAT od 1 września 2019 to jest t/z nowa zmiana
prawda
2 lata temu
Ależ ten onet jak wyborcza, to tak prawe media, że się nie dobrze robi. Mącą ludziom w głowach ile się da. Opozycja dwoi się i troi, żeby tylko Polskę ograbić i sprzedać, bo oni to zrobią demokratycznie i zgodnie z konstytucją. Im na ludziach zależy jak na zeszło rocznym śniegu. A z Polski chcą zrobić dom dla uchodźców. Nie dajmy się ty ludziom omamić.
elear
2 lata temu
ogłosili w knesecie i w bundestagu ...
szafa
2 lata temu
kaczynski mjest niebezpiecznie chory
365
2 lata temu
koniec pisu jest 100% pewny ! potem przywrocimy niedziele handlowe !! i ukrócimy rozdawnictwo!
OTUA
2 lata temu
POKOmeni wyskakują z okien !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Endi
2 lata temu
Nie wiem kto i😁 w jakim celu robi te sondaże. Wybory weryfikują i tak wszystko
grzegorz.bude...
2 lata temu
a mnie nikt się nie pytał na co i na kogo głosowałem, czy będę głosował- żadne kantary, żadne sociale changesy czy inne.
Matka Polka
2 lata temu
Sądaż w komentarzach pod tym postem pokazuje jednak zupełnie coś innego... Ciekawe...
bErsWKej
żartowniś
2 lata temu
Nie rozśmieszajcie mnie.Teraz to oni mogą mieć nawet 1% poparcia.Jak będą mieli zejść ze sceny to dopiero za 4 lata, no chyba ,że mocno przegną pałę i ludzie wywiozą ich, z tej okrągłej chałpiny na Wiejskiej, na taczkach wcześniej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić