Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|

Znana stacja zmienia nazwę. Zdecydowały wyniki oglądalności

1
Podziel się:

Wkrótce odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej znów będą mogli oglądać kanał Eska TV. Wraca on do starej nazwy po niecałym roku.

Znana stacja zmienia nazwę. Zdecydowały wyniki oglądalności
(WP.PL, WP.PL)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy kanału z 8TV na Eska TV. Stacja działała już pod tą nazwą do 26 września 2016 r. Wówczas została udostępniona wyłącznie w internecie, a na pierwszym multipleksie zastąpiła ją właśnie 8TV.

Zmiana nie okazała się jednak dobrym posunięciem. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, od początku tych zmian obie stacje osiągają gorsze wyniki oglądalności, niż sama Eska TV w analogicznym okresie rok wcześniej. Właśnie słabymi wynikami tłumaczą powrót do starej nazwy przedstawiciele Grupy ZPR Media, właściciela kanałów.

W kwietniu 2017 roku średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym 8TV wyniósł 0,35 proc. w kategorii wiekowej 4+ i 0,53 proc. w 16-49. Natomiast Eski TV odpowiednio 0,06 proc. i 0,11 proc. Rok wcześniej średnie wyniki samej Eski TV wynosiły odpowiednio 0,44 proc. i 0,86 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
polak
5 lata temu
Ciekawe myślenie ,zawinąć to "g" w inny papierek to może oglądalność wzrośnie?,niech Schetyna odda udziały to może wzrośnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić