o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Zniczomaty, czyli automaty sprzedające znicze. Nowy trend na cmentarzach

47
Podziel się

Zniczomat, czyli automat sprzedający znicze na cmentarzu. Ten trend w Polsce przyjmuje się coraz lepiej, szczególnie, że Polacy polubili maszyny vendingowe. Już w 2014 roku było ponad sto zniczomatów na terenie całego kraju.

Automat z wkładami do zniczy
Automat z wkładami do zniczy (WP.PL, Zdjęcie czytelnika)
bDILfcfF

Urządzenia vendingowe, czyli automaty sprzedające, coraz lepiej przyjmują się w Polsce. Jednym z nich jest tzw. zniczomat, czyli automat do sprzedaży zniczy. Koszt jednego z takich urządzeń to przynajmniej 3800 zł netto.

Zniczomaty - producenci

Prawdopodobnie największym producentem zniczomatów w Polsce jest firma Zniken. Jako pierwsza wprowadziła to rozwiązanie na polskim rynku i opatentowała także automat sprzedający wkłady do zniczy.

W internecie pod hasłem "zniczomaty" znajdziemy także markę Zniczomaty. W jej ofercie znajdują się automaty na znicze oraz wkłady. Działają bez użycia prądu, a mechanizm napędza się siłą rąk. Zupełnie jak w przypadku automatów z zabawkami dla dzieci.

bDILfcfH

Automaty marki Zniczomaty przyjmują podstawowo dwie waluty - złotówki oraz euro. Firma informuje, że mogą obsługiwać także inne waluty, jednak wymaga to uzgodnienia z producentem.

Niedawno na rynku pojawiła się także firma Module System. Dotychczas marka celowała głównie w produkcję automatów do sprzedaży żywności, batonów czy napojów. Jednak wraz z rosnącym potencjałem zniczomatów, firma postanowiła wprowadzić na rynek swoją maszynę. Jeden z automatów firmy stanął już przy cmentarzu w Porębie Żegoty w Małopolsce - informuje RMF FM.

Twórcy informują, że aktualnie przyjmuje on tylko monety i banknoty a także wydaje resztę. Wkrótce być może maszyna zostanie dostosowana do płatności bezgotówkowych. Istnieje taka możliwość.

Jak działają zniczomaty?

Producenci zapewniają bardzo prostą obsługę maszyn. I tak rzeczywiście jest. Wystarczy wrzucić odpowiednią monetę w miejsce do tego wyznaczone i przekręcić dźwignię mechanizmu. Należy pamiętać, że większość urządzeń nie wydaje reszty.

bDILfcfN

Prawdopodobnie już w przyszłym roku na cmentarzach pojawią się także zniczomaty umożliwiające płatności zbliżeniowe czy BLIKiem. "Jak powiedział jeden z przedstawicieli firmy produkującej zniczomaty, płatności kartą będą dostępne w ich automatach już w II kwartale przyszłego roku. Jednak nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakim kartami będziemy mogli zapłacić." - czytamy na portalu Fintek.pl.

Urządzenia vendingowe - automaty sprzedające

Pierwsze maszyny vendingowe sprzedawały batony, kanapki, napoje, prezerwatywy, zabawki czy nawet papierosy. Zakupy można dokonać się za pomocą banknotów, monet, żetonów, czy kart płatniczych.

Dziś automaty sprzedają praktycznie wszystko. Leki, papierosy, alkohol, żywność, ale przede wszystkim bilety. To ostatnie rozwiązanie jest najbardziej trafne i działa już w większości krajów. Największymi producentami automatów vendingowych na świecie są Chiny, USA, Włochy i Hiszpania.

bDILfcfO

Widziałeś zniczomat na cmentarzu? Prześlij nam zdjęcie na adres mailowy tech@grupawp.pl

bDILfcgi
KOMENTARZE
(47)
Maniek
2 lata temu
a w jednej z przegród orzeszki, żeby i dla żywych coś było.
hehe
2 lata temu
fajnie by było żeby zrobili taki automat że wrzucając 2zł i możesz sobie łapką wylosować znicz (jak pluszaka)
ghu
2 lata temu
Będą fasfoody?
bDILfcgj
dfs
2 lata temu
"cołaskomat" ma tylko wejście na nominały 500 zł.
henryjones
2 lata temu
niedlugo bedzie automat do spowiedzi a Rydzyk na ekranie
Najnowsze komentarze (47)
Michał Kupiec
2 lata temu
Aka czekam kiedy wprowadzą vendingowe zniszczoszmaty... wkładam np taką brejze zamykam automat przekręcam dźwigienkę otwieram: brejzy nie ma a np jest mydełko czy batonik. Wkładam szczyrbe przekrecam otwieram a tam sztuczna szczeka ... takie losowe fanty. Wkładam muchę przekrecam i mam krawat...
andrew
2 lata temu
a kiedy oplatkomaty
Takata
2 lata temu
DON'T BLINK
mat
2 lata temu
coś nowego automat do zniczy nadałem mu nazwe zniczomat
Arkadiusz
2 lata temu
automaty do gier na cmentarzu powinny być! było by cieplej..
hgfjg
2 lata temu
a kiedy przy drogach "lachomaty" ?
jggh
2 lata temu
czekam na konsesjonał w full automacie-morderca się wyspowiada za 5 zł ,i dostanie paragon z pokutą......
katana57
2 lata temu
W moim mieście na Mazurach się nie przyjął. Postał, postał, aż w końcu go zwinęli. Znicze droższe od tych w kioskach i sklepach. Dziękuję, do widzenia.
bDILfcgb
gość
2 lata temu
Kiedy będą automaty do czyszczenia grobów przez cały rok
gute
2 lata temu
a kawa? i alkochol
Tu i teraz
2 lata temu
i coś dla moherów...na ekranie Rydzyk który wyciąga łapę i krzyczy...kasy ...kasy...kasy...
henryjones
2 lata temu
niedlugo bedzie automat do spowiedzi a Rydzyk na ekranie
Stan2
2 lata temu
Następne automaty z krupnikiem na gorąco, przeciw grypie.
aaa
2 lata temu
to chyba żyd wymyślił
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić