o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Magdalena Raducha
|
aktualizacja

Żołnierka zgwałcona na poligonie. Wiemy, co się wydarzyło na ćwiczeniach

93
Podziel się

Żołnierka została zgwałcona na poligonie przez innego żołnierza. "Było jej wstyd. Bała się, bo chłopaki wiedzieli o wszystkim i się z niej śmiali". Publikujemy informacje, które znajdują się w uzasadnieniu wyroku Sądu Okręgowego w Suwałkach. Przedstawiono w nim przebieg szokującego zdarzenia.

Żołnierka wyznała, że wstydzi się, a inni żołnierze się z niej śmieją. Zdjęcie ilustracyjne.
Żołnierka wyznała, że wstydzi się, a inni żołnierze się z niej śmieją. Zdjęcie ilustracyjne. (PAP)
bEErGDqt

Był rok 2015. 18 maja podczas zgrupowania poligonowego kadry oficerskiej R. K. razem z innymi żołnierzami brała udział w grillu. Impreza była zakrapiana alkoholem. Zabawa zakończyła się około północy. Wtedy żołnierka udała się do swojego namiotu. Sama też piła.

Kiedy szykowała się do snu, do jej kwatery przyszedł K.K. Kobieta nalegała, by opuścił namiot. Żołnierz nie przyjmował jednak tego do wiadomości. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Światło w namiocie było zapalone. Drzwi i okna otwarte.

Doszło do stosunku seksualnego. Żołnierka zeznała, że próbowała się bronić, ale mężczyzna był silniejszy. Całość zdarzenia mieli obserwować inni żołnierze. Część z nich słysząc odgłosy z namiotu, miała zaglądać do środka przez odsłonięte okno. Jeden z nich zeznał, że K. K. przegonił go.

bEErGDqv

Kobieta twierdzi, że straciła przytomność. Nie była w stanie określić, co dokładnie robił z nią w tym czasie żołnierz. Ocknęła się dopiero następnego dnia.

Dwa dni później ofiara poszła do swojego przełożonego i wyznała mu, co się wydarzyło, tłumacząc, że jest jej wstyd, że doszło do takiej sytuacji. I boi się, bo "chłopaki wiedzą o wszystkim i się śmieją".

Przez kolejne dni kobieta odczuwała silny ból w okolicach intymnych. Ten nie mijał, więc po tygodniu poprosiła o wizytę w szpitalu, gdzie została zawieziona karetką wojskową. Badanie ginekologiczne wykazało silne zaczerwienienie okolic intymnych wewnętrznych oraz zewnętrznych. Kobieta miała również objawy depresji.

W związku z tym, że przełożony kobiety nie podjął żadnych działań, o sprawie w oficjalnym meldunku poinformowała dowódcę zgrupowania. Meldunek o przebiegu zdarzenia otrzymał również dowódca kompanii na poligonie.

bEErGDqB

"Ten, w ramach wyjaśnień od K. K. otrzymał potwierdzenie, że mężczyzna faktycznie zgwałcił kobietę" - czytamy w uzasadnieniu wyroku sądu.

Prokuratura umarza, sąd daje odszkodowanie

"Prokuratura (...) w O. wszczęła śledztwo o przestępstwo doprowadzenia przy użyciu przemocy do poddania się innej czynności seksualnej z art. 197 § 2 kk. oraz przestępstwo doprowadzenia przy wykorzystaniu stanu bezradności pokrzywdzonej do obcowania płciowego z art. 198 kk. Prokurator (...) w O. postępowanie to umorzył z uwagi na brak dowodów, dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa, podnosząc, iż w jego ocenie pomiędzy poszkodowaną, a (...) K. K. doszło do dobrowolnego kontaktu seksualnego, co znalazło odzwierciedlenie w zeznaniach szeregu świadków" - czytamy w dokumentach. Tym samym zamknięto drogę do skazania K. K.

Kobieta nie poddając się zwróciła się do sądu cywilnego. Chciała, by przyznano jej jednorazowe odszkodowanie oraz by uznano zdarzenia z dnia 19.05.2015 roku, w którym doznała uszczerbku na zdrowiu, za wypadek związany z pełnieniem służby wojskowej. Sąd rejonowy oddalił wniosek ofiary.

bEErGDqC

"Sąd ten za organem wojskowym podzielił jego twierdzenia, że pomiędzy stronami doszło do stosunku seksualnego, ale nie jest możliwe określenie z całą pewnością, czy miał on charakter dobrowolny, czy wbrew woli R. K., a także dokładnego przebiegu zdarzenia. Mimo stwierdzonych u R. K. silnego zaczerwienienia okolic intymnych oraz zaburzeń stresowych pourazowych - nie uznał zdarzenia z dnia 19.05.2015 r. za wypadek pozostający w związku ze służbą wojskową" - ocenił Sąd Rejonowy w Suwałkach.

Od tego wyroku R. K. złożyła apelację do Sądu Okręgowego w Suwałkach. Ten uznał ją za uzasadnioną i przyznał, że doszło do gwałtu. Podkreślić jednak należy, że był to Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Mógł więc jedynie podjąć decyzję, dotyczącą odszkodowania dla R. K., nie - kary za gwałt.

"Sądowi Okręgowemu w Suwałkach w składzie trzech sędziów nie budzi żadnych wątpliwości, że do aktu seksualnego K. K. z R. K. doszło przy użyciu przemocy ze strony K. K." - stwierdził Sąd w uzasadnieniu. Kobieta otrzymała jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku w związku z pełnieniem służby wojskowej. W wysokości 3,9 tys. zł.

bEErGDqD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEErGDqW
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(93)
danka
2 lata temu
ockła się następnego dnia .... no to dał jej pigółkę gwałtu i prawdopodobnie niejeden tylko skorzystał dlatego miała takie zaczerwienione obolałe krocze .Pewnie udawała zawsze twardą oschłą dlatego chcieli ją upokorzyć . Wyszkolona kobieta wie jak szybko nawet byka powalić na kolana ale chemia najprawdopodobniej zrobiła wszystko
Aha
2 lata temu
To nie jest zawód dla kobiet.W tym przypadku facet powinien iść do pierdla a kobieta powinna zostać usunięte że służby.
major
3 lata temu
a PO KIEGO LICHA SIE TE BABY DO WOJSKA PCHAJĄ , DO SAMCÓW. NA CO LICZYŁA TA POLSKA J.I.JOE NA SPECJALNE TRAKTOWANIE?NAJLEPIEJ ODDZIELNY NAMIOT , ODDZIELNA ŁAZIENKA Z BIDETEM ! LUDZIE TO JEST WOJSKO!!!!!!TYLKO TWARDE BABY DADZĄ RADE!!!!
bEErGDqX
Tak pytam
3 lata temu
A niby skąd wiecie jak było czyżby ktos z redakcji robił za materac?
Ooo
3 lata temu
Dostała kasę i skończył się temat :) o karę i prawdę nie chodziło :)
amelia
3 lata temu
skoro ją brzuch i srom tak bolał to pewnie i inni kolesie po koledze Kk poprawiali a poza tym czy ona nie wie że na wojnie gwałacą ? Mogła mu zrobić mieszanie wora albo złapać go za jaja i urwać jądra wtedy juz nie byłby taki silniejszy od niej
pawelek
3 lata temu
Okazja czyni zlodzieja jak mowi przyslowie...Panienka powinna znalezc sobie lepszy i bardziej kobiecy zawod. Do tego jeszcze tankuje alkohol z facetami liczac na to ze zaden niw skorzysta by sie troszke przytulic....
Aa
3 lata temu
Jechać bib
AA
3 lata temu
skandaliczny wyrok sądu,jest za gwałcicielem a nie ofiarą i śmieszne odszkodowanie
kobieta
3 lata temu
I dlatego kobiety jako słabsze fizycznie nie powinny piastować niektórych zawodów.
Greg ze Skolw...
3 lata temu
trzy sady na NIE - jeden na TAK - w panstwie demokratycznym nalezy uznac ze gwaltu nie bylo
Ela
3 lata temu
Śmieszny wyrok. To znaczy że można bezkarnie zgwalcić kobietę. Myślałam że mieszkam w katolickim kraju. A to kraj muzułmański
Wujo
3 lata temu
A za gwałt na języku polskim, to kto odpowie? Żołnierka...
bEErGDqP
XX CC WW
3 lata temu
czas skończyć z patologią w służbach mundurowych ! Czy Pan Ziobro coś zrobi w tej sprawie ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić