o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Żona Tomasza Kality: Staram się raczej żyć, niż nieustannie umierać razem z nim

18
Podziel się

Były rzecznik SLD zmarł na nowotwór mózgu w styczniu 2017 r. Ostatnie miesiące swojego życia poświęcił walce o dostęp do medycznej marihuany dla siebie i innych chorych. Dziś tę walkę kontynuuje jego żona Anna, która zarazem nie chce być kojarzona tylko jako wdowa po nim.

Żona Tomasza Kality: Staram się raczej żyć, niż nieustannie umierać razem z nim
(PAP, Jacek Turczyk)
bDYTJcQB

- Pamiętam, że od śmierci Tomka minęło pięć miesięcy z hakiem. Ale nie celebruję tej żałoby, nie liczę tych dni - mówi Anna Kalita w rozmowie z tabloidem. - Staram się raczej żyć, niż nieustannie umierać razem z Tomkiem. Takie myślenie jest fatalne, jest wielkim dyskomfortem, ale trudno się w ogóle od tego uwolnić. Miałam sen, w którym usłyszałam: "Ty jeszcze nie umarłaś" i to jakoś mi też w głowie zostało. To było symboliczne - zaznacza.

Jak przyznaje, przestała nosić czarne ubrania, bo czuła, że "wygląda jak krzyk". - Nie mówię tego przeciw osobom, które chodzą na czarno nawet całe życie. Ale ja dziś jestem w czerwonej sukience, jest lato. Nie chcę wyglądać jak śmierć - wyjaśnia, dodając, że nie potrzebuje takich elementów garderoby, by pamiętać o śmierci męża. - I tak będę to zawsze pamiętać - konstatuje. Anna Kalita, z domu Monkos, jest dziennikarką programu "Uwaga!" TVN. Za polityka SLD wyszła w październiku 2016 r.

Zobacz także: Zobacz także: "Ustawa o medycznej marihuanie to wydmuszka"
bDYTJcRe
KOMENTARZE
(18)
Alnaciezkowsk...
4 lata temu
Szkoda tylko że dopiero kiedy choroba dotknie ludzi sławnych,cokolwiek znaczących to wtedy nasz kraj otwiera oczy.Mój syn ma guza na pajęczynówce i siedzi w ciężkim więzieniu,za bzdurę.Jedyne leki,i opieka medyczna to podawanie apapu i od święta ketoprofenu.Przerwy w karze nie uzyskał,bóle głowy ma kosmiczne,cierpi .
KHVLGH
4 lata temu
Wszyscy się lansują na czyjejś śmierci nie tylko PiS
psychomariha
4 lata temu
Pani Anno nie tylko pani ma ten cel za panią stoją setki tysięcy czekających gotowych nawet na śmierc bo im życie jest wciąz zabierane
bDYTJcRf
andre44
4 lata temu
byla by zalegalizowana !!!!!!juz dawno ale trza ciagnac zyski z nielegalnych itd gdy dopuszcza narkotyki itd to odrazu biznes padnie chlopca z wsi----------generałom bo chyba nie wierzycie ze doły maja cos do gadania !!!!!!!!!!!!!!!
Killes
4 lata temu
A jaki wplyw bedzie miał swobodny dostęp do narkotyku (tak, narkotyku) na nadużywanie, ba nawet nałogowe używanie przez wcale tego niepotrzebujących? Ktoś zadał sobie to pytanie? Wystarczyłoby, aby olej był dostępny na receptę wypisywaną przez lekarza specjalistę. Nie ma potrzeby legalizowania maryśki. Morfina nie jest legalna, ale środki z niej są dostępne na receptę. Ktoś raczył to zauważyć?
empatia ponad...
4 lata temu
Jest Pani osobą bardzo szlachetną jakich mało. Do tego aby ulżyć pacjentom przez podanie leczniczej marihuany trzeba posiadać umiejętność empatii czyli rozumienia ludzi cierpiących. Myślę, że z tym nie jest u nas najlepiej. Liczy się bardziej brak wiedzy oraz własny światopogląd niż obowiązek pomocy cierpiącym chorym. Życzę Pani dużo wytrwałości!
jojo
4 lata temu
wolny dostep dla każdego . niech wszyscy sieja , zbieraja i jaraja , bez kontroli panstwa
olala
4 lata temu
Ta baba jest jakaś psychiczna , powinna skonsultować z lekarzem to co robi.
lupus61
4 lata temu
Podziwiam Panią i życzę powodzenia. Też straciłem najbliższą mi osobę 2 lata temu. Ta sama diagnoza i kilkuletnia walka, w której lekarstwa z marihuany były dla nas wielką pomocą. Nie wyleczyły, ale pozwalały żyć normalniej, bez bólu, spać spokojniej i cieszyć się chwilami ulatującego życia. Walka Pani męża nie poszła na marne. "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.." Pozdrawiam Panią
edzia
4 lata temu
Bardzo mądra kobieta. Podziwiam ją za postawę, jej czystą miłość.
NIE PLATFORMI...
4 lata temu
Skończcie się bujać ze wszystkimi swoimi problemami w mediach .
twój nick
4 lata temu
Wyszła za niego w październiku, a zmarł w styczniu...
gffd
4 lata temu
to przestroga da politykow czyb byl aniolem czesniej czy byl takim jak oni w wiekszosci
bDYTJcQX
ŻART --
4 lata temu
A co robisz jak nie CELEBRZYCISZ ? zamiast kwiaty na grób zanieść a NIE wykorzystywać śp. Tomka dla twn-u.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić