Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Aleksandra Hangel15.03.19 (17:51)

Zoo zamyka odwiedzających w klatkach. Zwierzęta wędrują swobodnie

Chiński ogród zoologiczny znalazł ciekawy sposób na pokazanie ludziom, w jakiej sytuacji znajdują się zwierzęta. Na czas odwiedzin obsługa zamyka przybyłych w klatkach, tym samym zamieniając ich miejscami ze zwierzętami.
Youtube.com

Siatki, barierki, klatki i tabliczki z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie grożącym ze strony zwierząt. To obraz typowy dla europejskich zoo. Jest jednak na świecie takie, które diametralnie różni się od tego opisu.

REKLAMA

Zoo "Lehe Ledu Wildlife" to ogród zoologiczny w Chinach, który wychodzi naprzeciw zwierzętom. Pozwala dużym kotom i innym dzikim gatunkom zwierząt, takim jak niedźwiedzie, wędrować swobodnie, a odwiedzających zamyka w klatkach.

"Chcieliśmy sprzedać ludziom trochę emocji, pokazać, jakie to uczucie, kiedy jest się śledzonym czy atakowanym przez ogromne koty, ale oczywiście bez stwarzania żadnego ryzyka. Odwiedzający są poinstruowani, żeby trzymać dłonie w klatce przez cały czas pobytu, ponieważ głodny tygrys nie będzie w stanie odróżnić ich od swojego śniadania" - mówi rzeczniczka zoo, Chan Llang.

ZOBACZ TEŻ: Psia zazdrość. Nagranie właścicieli

Zoo bije rekordy popularności udowadniając, że potrafimy docenić taką formę przebywania ze zwierzętami i cieszymy się obrazem swobodnie wędrujących dzikich gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij