o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Violetta Baran
|

Zwolnienia, mobbing, degradacje. Tak ludzie Macierewicza niszczą polski kontrwywiad

28
Podziel się

Dziś chcą nas złamać nasze własne władze, a jutro spróbują zrobić to Rosjanie - twierdzi była oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego Magdalena E. Nie ma prawa do emerytury, nie może znaleźć pracy. - Z takimi ludźmi jak ja nikt na świecie nie postępuje w ten sposób - dodaje.

Zwolnienia, mobbing, degradacje. Tak ludzie Macierewicza niszczą polski kontrwywiad
(Agencja Gazeta)
bDgGOOaJ

Magdalena E. jest jednym z oficerów polskiego kontrwywiadu, który odszedł ze służby za czasów rządów w resorcie obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Wielu z nich - jak informuje tygodnik "Polityka" - zostało wyrzuconych z pracy lub zdegradowanych. Poddawano ich szykanom i mobbingowi, jeden z nich - pułkownik Waldemar K. - popełnił samobójstwo.

K. zajmował się kontrolą przetargów i wydawaniem certyfikatów bezpieczeństwa dla firm współpracujących z polskimi służbami. Kontrolował między innymi przetargi przeprowadzane na rzecz Centrum Europejskiego Kontrwywiadu NATO - jednostki przejętej nocą przez ludzi Macierewicza. Tuż po tej operacji pułkownik zaczął skarżyć się na atmosferę w pracy. Jak opowiadają "Polityce" jego znajomi naciskano na niego, by donosił na ówczesnego szefa CEK, płk Krzysztofa Duszę i jego ludzi.

W grudniu 2015 roku K. zorientował się, że z jego sejfu zginęły tajne dokumenty, za które był odpowiedzialny. Skarżył się, że zaczęto straszyć go prokuratorem, oskarżano, że za łapówkę udzielił certyfikatu bezpieczeństwa jakiejś firmie. Na dodatek jego bezpośrednią przełożoną została dotychczasowa sekretarka.

bDgGOOaL

Waldemar K. wpadł w depresję, bał się, że straci pracę, zostanie bez środków do życia, a jego bliscy stracą dach nad głową. 25 maja 2016 roku powiesił się we własnym garażu.

Sprawę jego śmierci badała prokuratura. Umorzyła ją jednak w lutym 2017 roku. Świadkowie, którzy składali zeznania w obecności prawnika SKW, zaczęli szybko "tracić pamięć".

"Do tej pory nie jest jasne, co właściwie polska strona chciała osiągnąć, wchodząc przemocą do pomieszczeń CEK. Macierewicz mógł po cichu wymienić kierownictwo, a Słowacy by to przyjęli do wiadomości" - pisze autor artykułu, słowacki dziennikarz Tomas Forro. " Od osób po obu stronach granicy, które znają kulisy sprawy, można usłyszeć, że gwałtowność całej operacji napędzały obawy w kręgu szefa MON, że pracownicy CEK posiadają jakieś dyskredytujące go i jego ludzi materiały" - dodaje Forro.

bDgGOOaR

Według "Polityki" w efekcie czystek Macierewicza w służbach pracę straciły setki specjalistów, ich miejsce zajmują ludzie bez doświadczenia, którzy przechodzą przyspieszone szkolenia. Dawni oficerowie SKW nawet po zwolnieniu poddawani są szykanom i straszeni procesami sądowymi.

Źródło: Polityka

bDgGOObm
KOMENTARZE
(28)
post
4 lata temu
Kiedy wreszcie Maciarewicz będzie poddany badaniom psychiatrycznym.
PIS
4 lata temu
Panie Antku, mam nadzieję że kiedyś pan stanie przed sądem, w celu postawienia zarzutów ,na szkodę Wojsk i Państwa Polskiego
Han79
4 lata temu
PiS niszczy Polskę i ją zniszczy w końcu. Będziemy niewolnikami kleru... Bez pieniędzy z unii... W dodatku bezbronni... Macierewicz, Kaczyński, Błaszczak... Przecież to gołym okiem widać że to psychole...
bDgGOObn
cyklon b
4 lata temu
Pis - Poje...i...spółka
AZ
4 lata temu
Kiedyś Polska wystawi Macierewiczowi rachunek za wieloletnie obezwładnianie służb, rozbrajanie wojska i współpracę z Rosją poprzez ludzi parszywej konduity.
Najnowsze komentarze (28)
Takie fakty
4 lata temu
Sobota 10 kwietnia 2010 godzina 8:41 , Antoni Macierewicz jedzie pociągiem do Smoleńska , 30 km przed celem dowiaduje się o katastrofie rządowego Tupolewa . Zamiast dojechać na miejsce i udzielać pomocy przyjaciołom , czy zabezpieczyć wrak , udał się do restauracji na obiad, a potem wsiadł do pociągu powrotnego , nakazał kierownikowi pociągu wygasić światła, zaciągnąć rolety , i po kryjomu uciekł do Warszawy .Aby się się oczyścić z hańby ucieczki po drodze wymyślił historię o zamachu , i sprzedał ją Jarosławowi Kaczyńskiemu , a następnie całej Polsce . Trzyma się tej wersji do dzisiaj , bo prawda oznaczała by jego kompromitację , najciekawsze że odkrył zamach jadąc w pociągu , a nie widząc nawet wraku Tupolewa .
Szkoda czasu
4 lata temu
Wierni Pis są żenujący , oni potrafią zrozumieć tylko to : Pis = 500+ , UE =Polska na kolanach , Smoleńsk =zamach, Kaczyński = miesięcznica , Tusk = Niemiecki wermacht ,PO= lewaki , złodzieje afery , i tak w koło Macieju , klepią codziennie to samo , do znudzenia .
Pis to stan u...
4 lata temu
Stalin też mordował ludzi który mogli mu zagrażać i zastraszał innych. Teraz wierzę w reinkarnację. Maciarewicz to potwierdza w 100%
beta
4 lata temu
Antoś,powiedz coś po Angielsku he he
Polak antypis...
4 lata temu
PIS - Kaci Polskie Demokracji
';';';';';'
4 lata temu
macierewicz stara się o pracę u putina,dlatego to robi,przecież raport o wsi napisano po rosyjsku,a on likwidował
mark strong
4 lata temu
o co ten lament?przecież skw to taka przechowalnia śpiochów i kretów w czapkach z aurory.
Hanka
4 lata temu
Macair to zakała tego rządu. Co on ma na Kaczkę, że to to toleruje???
bDgGOObf
Przeciętniacy...
4 lata temu
Brak logiki działania charakteryzuje cały PiS. Jedyne co potrafią to kopiować działania, o których gdzieś tam usłyszeli lub co do których mają zobowiązania np.Radio Maryja. Znamy te metody, których używa PiS - krzyczenie: "Walczymy z postkomuną", a sami działają dokładnie tak jak to miało miejsce za komuny - szykanują, prześladują i ostatecznie niszczą pojedyncze, najczęściej wybitne jednostki za wolnościowe i rzeczowe myślenie. Pozostaną tylko wystraszeni przeciętniacy, bo wszyscy mają mieć po równo i tak samo! To jest cel PiSu.
bcf
4 lata temu
najpierw był giertych lepper i dwie kaczki, ostatnia z kaczek u władzy znów obstawiła się głąbami do tego niedorozwojami
83
4 lata temu
W końcu do tego dojdzie,że w resorcie-zostanie on jego maskotka i ludzie,którzy nie mają pojęcia z kim współpracują i czym się zajmują.
AZ
4 lata temu
Kiedyś Polska wystawi Macierewiczowi rachunek za wieloletnie obezwładnianie służb, rozbrajanie wojska i współpracę z Rosją poprzez ludzi parszywej konduity.
GREG
4 lata temu
Ciekawe czemu o2 wywala komentarze. Ani nikogo nie obraziłem ani nie używałem wulgaryzmów. To już się zdarza któryś raz. Ja tylko Macierewicza i prezesa uznaję za ludzi działających na szkodę Polski poprzez ośmieszanie i osłabianie Armii Polskiej i denerwowanie Rosjan śmiesznym Tupolewem dając tym samym pretekst żeby Rosjanie odwiedzili nas zbrojnie tak jak na Ukrainie :). Zawsze tego typu komentarze o2. wyrzuca. Ludzie niema sensu korzystania z podstawowej funkcji forum czyli z wyrażania poglądu. HEJ o2 kto was kurka opłaca ???
123
4 lata temu
I to są prawdziwi zdrajcy. Za 3 lata będzie mnóstwo komisji i sądów, oj sprawiedliwości stanie się za dość
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić