Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Amazon szykuje się do przejęcia Carrefoura? Byłby to gigantyczny alians

11
Podziel się:

Kupno Carrefoura mogłoby umocnić pozycję Amazona w europejskim handlu żywnością – sugeruje francuska gazeta "Valeurs Actuelles". Wciąż jednak żadna z firm nie potwierdziła doniesień.

Amerykański koncern Amazon przymierza się do przejęcia sieci Carrefour.
Amerykański koncern Amazon przymierza się do przejęcia sieci Carrefour. (Wikimedia Commons CC0)

Warty 394 mld euro Amazon ostrzy sobie zęby na znacznie mniejszą francuską sieć handlową (Cerrefour wyceniany jest 13 mld euro) – piszą "Wiadomości Handlowe" powołując się na francuską prasę.

Cerrefour posiada rozległą sieć sklepów rozsianych po całej Europie. To sprawia, że jest atrakcyjnym kąskiem dla Amerykanów, którzy chcieliby umocnić swoją pozycję na Starym Kontynencie.

Jak zwraca uwagę portal "Retail Detail”, jest to rynek, na którym ponad 95 proc. sprzedaży żywności nadal odbywa się w sklepach stacjonarnych, nie zaś przez internet.

Zobacz także: Żywność od Google i Amazona

Amazon stale zwiększa swoje udziały w sprzedaży artykułów spożywczych. W sierpniu Amazon nabył sieć Whole Foods, która posiada 466 marketów – przypominają "Wiadomości Handlowe".

Carrefour natomiast ma dość spore problemy ze spadkiem dochodów nawet pomimo wyższej sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Eksporter
5 lata temu
Narzekamy na inwesterow zagranicznych bez przerwy. Wiec nalezy eksportowac i w tym problem. Rzad wszystko robi zeby sie poklucic z wszystkimi partnerow zagranicznych.Polskie eksporterzy ciagle maja pod gore po tym jak jakis inister sie wypowida. Brak calkowitej dyplomacij. Trzymac opinie i wrescie byc dyplomatem.
Jaca1968
5 lata temu
Szczerze mówiąc to jest mi wszystko jedno kto jest właścicielem tych gigantów. Ważne jest tylko to by płacili podatki u nas, zamiast wyprowadzać zysk do rajów podatkowych. Trzeba podnieść VAT na 40% i znieść podatek dochodowy całkowicie i wtedy Nobla temu co wyprowadzi zysk od 0% podatku od dochodu. A wtedy co Niemiec, Francuz czy Amerykanin zrobi z całym swoim pozostałym zyskiem to już jego sprawa i mam to głębiej niż się komukolwiek wydaje. Swoje zapłaci tu w Polsce i to jest to co nam potrzeba.
Do p.prezesa
5 lata temu
Może tym niech się zajmie nasza partia rządząca a nie ciągle bzdetami Dajecie rozkręcać interesy zagranicznym inwestorom gdzie polaka mają za nic Będą przyjmować ukrainców za grosze
Głos
5 lata temu
Nie dajcie Chinom, panoszyć się po Polsce! Każdy zagraniczny inwestor nas okrada, a Polski rząd na to pozwala bo jest sowicie za to opłacany ! 90% rynku handlowego w Polsce to zagraniczny kapitał który z nas wysysa kasę i wyprowadza do swoich krajów. Tak to działa. CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ I ODBUDOWAĆ POLSKIEGO PRZEDSIĘBIORCĘ !!!
Realista
5 lata temu
Tego syfu w Polsce nie potrzeba. Polacy przestańcie dorabiać obcy kapitał tak nigdy nie zbudujecie silnego państwa. Niemcy w większości kupują własne produkty.
zenek
5 lata temu
ludzie przestańcie kupować w dyskontach itp.. oni nie płaca podatków emerytury jakie dostajecie macie liczone z małych sklepów osiedlowych które są potężnie obciążone podatkami jak dostaniecie emerytury poniżej 3tyś to podziękujcie swojej głupocie i marketom i dyskontom
j
5 lata temu
Razem z amazonem przybędzie GMO
Anna
5 lata temu
Znów podatkowy wałek , kolejne 5 lat bez podatków z dopłatami od rzadu .!!!!!
Anna
5 lata temu
Snow podatkowy walek !!!!
m.
5 lata temu
to sie szykuje kolejne otwarcie obozu pracy w Polsce a nasi rzadzący będą zadowoleni, że bezrobocie spada
LOL
5 lata temu
(Cerrefour wyceniany jest 13 mld euro) hahha moze w ogole kerfur?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić