Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Andruszkiewicz odpowiada na aferę wokół "kilometrówek". Wpadł na zaskakujący pomysł

209
Podziel się:

Adam Andruszkiewicz, który "zasłynął" pobraniem z publicznej kasy ok. 70 tys. złotych na paliwo, "poważnie rozważa" zgłoszenie inicjatywy ustawodawczej likwidującej tzw. ryczałty paliwowe dla posłów. "Zrobiono ze mnie 'czarnego luda'. To głęboko niesprawiedliwe" - mówi.

Adam Andruszkiewicz twierdzi, ze został niesprawiedliwie potraktowany
Adam Andruszkiewicz twierdzi, ze został niesprawiedliwie potraktowany (PAP, Jacek Turczyk)

Afera wokół Andruszkiewicza rozpętała się po czwartkowym artykule "Super Expressu". Dziennik zwrócił uwagę, że poseł nie ma auta, "ani najpewniej prawa jazdy", a "w ciągu dwóch lat pobrał z publicznych pieniędzy prawie 70 tys. zł".

Poseł Wolnych i Solidarnych (dawniej Kukiz'15) przekonuje, że z ryczałtu "korzystają wszyscy na takich samych zasadach". "Natomiast tylko mnie zaatakowano i zrobiono ze mnie takiego 'czarnego luda' w tej materii i to jest głęboko niesprawiedliwe" - zaznacza w rozmowie z PAP.

Andruszkiewicz odniósł się również do słów Pawła Kukiza, który ocenił, że sprawą powinna zająć się prokuratura. Lider Kukiz'15 przeprosił też, że wpisał Andruszkiewicza na listy swojego ruchu.

Polityk Wolnych i Solidarnych ripostuje, że "nie obchodzi” go Paweł Kukiz, a wyborcy. "Biorę na klatę krytykę obywateli, bo obywatel może nie rozumieć, że mogę korzystać z dodatkowych środków, ale krytyka drugiego posła, który sam czerpie garściami z przywilejów - to jest obłuda" - ocenił.

Zwrócił uwagę, że artykuł "SE" sugeruje, że kilometrówki "ukradł". "To jest kłamstwem, bo samochód mam w formie użyczenia" - podkreślił.

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że poseł pobierający kilometrówki nie musi mieć ani auta, ani prawa jazdy. Przypomniało, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora "każdy poseł ma obowiązek utworzenia biura poselskiego", a na każde z nich Kancelaria Sejmu przekazuje ryczałt (obecnie 14 tys. 200 zł miesięcznie). Ryczałt może być przeznaczany na koszty funkcjonowania biura, w tym na przejazdy posła (w związku z wykonywaniem mandatu poselskiego) samochodem własnym lub innym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Kukiz ocenia polityków
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(209)
.
4 lata temu
WNIOSEK Z TEGO ŻE DALEJ RZĄDZĄ KU..Y i ZLODZIEJE
CENTUŚ
4 lata temu
JESZCZE TO GÓWNO KLEPIĄ NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO? DALEJ ZŁODZIEJSTWO I OKRADANIE PAŃSTWA! KIEDY TO SIĘ ZMIENI? TRZEBA DO TEGO FENOMENÓW ? PRZECIEŻ TO PROSTE JAK KONSTRUKCJA CEPA NIE TRZEBA SZKOLONYCH-UCZONYCH GAMONI PIERDO...YCH
vatykan Tax
4 lata temu
Wypowiedziec umowy z WATYKANEM . Głowa kościoła polskiego powinna być w Polsce. Urzędnicy podlegający Watykanowi powinni się wypowiedzieć komu służą. Obcemu państwu czy polskiemu kościołowi. Powinno być tak jak przewiduje np. Konstytucja Danii. Niniejszą Konstytucję stosuje się do wszystkich części Królestwa Danii. § 2 Formą rządu jest monarchia konstytucyjna. Władza królewska podlega dziedziczeniu przez mężczyzn i kobiety stosownie do postanowień Aktu o sukcesji tronu z 27 marca 1953 r. § 3 Władza ustawodawcza należy do Króla i Folketingu. 2 Władza wykonawcza należy do Króla. Władza sądownicza należy do sądów. § 4 Ewangelicki Kościół Luterański jest kościołem państwowym Danii i jako taki jest wspierany przez państwo. Pieniądze pozostają w Danii i nie płyną do WATYKANU
loki
4 lata temu
35 tys zł rocznie na paliwo to czym on jeździł amfibią to jest 7 tys litrów paliwa, śmierdzi z daleka panie Andruszkiewicz, miało być tanio a wyszło jak zawsze
zyg
4 lata temu
Cóż z tego, że o tym się mówi i pisze a wszystko pozostaje po staremu.
kolo
4 lata temu
zachłanne dziadostwo.
obywatel
4 lata temu
na prowadzanie jednego biura 14200 zł to ile ryczałtów pobieranych jest gdy w jednym biurze urzęduje senator Peczkis (PIS) , Europoseł S.Kłosowski, Posłanka K.Czochary i Poseł A.Duda. Biuro mieści się w Kędz-Koźlu. To jest interes.
1bogdan
4 lata temu
to zwykła praca każdy jedzie za swoje jak wszyscy na świecie a nie święte krowy od razu do koryta się przywjązują
fdgh
4 lata temu
no i ojciec nauczyl syna jakto sie robi
podatnik
4 lata temu
TEN SZPAKOWATY JEGOMOŚĆ JEST PIERWSZYM SPECJALISTOM DO OKRADANIA POLAKÓW.
?????????? :)...
4 lata temu
70.000 zł / 6 zł = 11 666 litrów paliwa . Przejechał by na tym paliwie ze 3 razy dookoła globu . obwód ziemi około 40 tyś km . ( 2,9 x 40 tyś km = 116 tyś km . ) Widać lubi dużo jeździć ;))) Polska to cholernie duży kraj ( to tak jakby w 3 lata przejechał 96 razy z Zakopanego do Gdańska i spowrotem .
www
4 lata temu
kutasewicz? czy jak mu tam?
Ala
4 lata temu
Dostał napewno za ciężką pracę jak kazdy pisowiec
Dudek Pyzol
4 lata temu
Elita p oslow .Znamy te bande.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić