- Nie będę ukrywał, że jesteśmy przeciwni tej inwestycji (Nord Stream 2), bo szkodzi bezpieczeństwu energetycznemu Europy. Bardzo wyraźnie to artykułujemy. Rozmawialiśmy w tej sprawie z prezydentem USA. Zobaczymy jakie decyzje podejmie - powiedział Duda podczas spotkania z dziennikarzami w Nowym Jorku.
Według polskiego prezydenta, z Donaldem Trumpem łączy go wspólnota wartości. - Jesteśmy zwolennikami państw narodowych. Dlatego dobrze rozumiem się z Donaldem Trumpem - wyznajemy te same wartości. Nic więc dziwnego, że prezydent Trump reprezentuje interes swojego narodu. Szukamy jednak punktów wspólnych - ocenił.
Duda ujawnił również kulisy rozmów polskiej i amerykańskiej delegacji. - Prezydent Trump jest bardzo swobodnym człowiekiem. W rozmowie brali udział także nasi współpracownicy. Rozmawialiśmy m.in. o gazie i współpracy militarnej - relacjonował prezydent.
Andrzej Duda po raz kolejny zapewnił też, że Polska nie zamierza ugiąć się ws. polityki energetycznej i odejścia od wydobycia węgla. - Będziemy przekształcali naszą gospodarkę powoli, włączając nowe źródła energii. Nie dokonamy jednak rewolucji z dnia na dzień. Nie chcemy zaszkodzić Polakom - oświadczył.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.