Natalia Durman
Natalia Durman| 

Andrzej Duda w USA. Spotkanie w "cztery oczy" z Donaldem Trumpem. Wiemy więcej

15

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zdradził więcej szczegółów na temat wtorkowej wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. Jak się okazuje, jego rozmówcą będzie nie tylko Donald Trump, ale również wiceprezydent USA Mike Pence.

Po wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu przewidziana jest konferencja prasowa
Po wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu przewidziana jest konferencja prasowa (PAP, Jacek Turczyk)

Wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych będzie miała kilka punktów. Najważniejszym z nich jest właśnie rozmowa w "cztery oczy" z prezydentem Trumpem. Po niej - jak poinformował Szczerski - odbędzie się spotkanie delegacji Polski i USA. Uczestniczyć w nim będą wiceprezydent USA Mike Pence oraz sekretarz stanu Mike Pompeo.

- Będzie to więc bardzo duża delegacja amerykańska na najwyższym szczeblu, nie tylko prezydent, ale i wiceprezydent USA będzie rozmówcą prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu - podkreślił Szczerski.

Po wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu przewidziana jest konferencja prasowa obu prezydentów. Andrzej Duda ma się następnie spotkać z przedstawicielami Koła Polskiego w amerykańskim Senacie. Później złoży kwiaty na grobie Jana Karskiego w Waszyngtonie oraz na grobach amerykańskich żołnierzy na cmentarzu weteranów wojennych w Arlington.

Półtora tygodnia temu wiceszef MSZ Bartosz Cichocki zapewniał, że zbliżająca się wizyta państwowa prezydenta Andrzeja Dudy w USA "nie będzie miała wyłącznie wizerunkowego charakteru". - Można się spodziewać, że przyniesie konkretne rezultaty - mówił.

Kilka dni wcześniej wizytę komentował w programie "Tłit" szef KPRM Michał Dworczyk. Zdradził wtedy, że "bardzo istotne" będą m.in. rozmowy nt. uzbrojenia.

Źródło: polskieradio.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: "Głupia, szkodliwa, antypolska" wypowiedź Andrzeja Dudy o UE. Sławomir Neumann: to zakrawa o zdradę stanu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić