Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Andrzej Pągowski
Andrzej Pągowski
|

Andrzej Pągowski: Polska dla Polaków... ku...!

25
Podziel się:

W katolickiej Polsce rozkwitło pogaństwo z nowymi wcieleniami bożków wojny, konfliktów i zacietrzewienia. Zamiast patriotyzmu mamy hejtrotyzm - w dobrym tonie jest być Polakiem zawziętym, endeckim, narodowo-katolickim, nienawidzącym innych. W tej dyscyplinie deklasujemy wszystkich, ale nie mamy się czym chwalić. Tegoroczne święto niepodległości dobitnie pokazało, że polska wspólnota narodowa jest w rozsypce. Jeśli w ogóle istnieje.

Andrzej Pągowski: Polska dla Polaków... ku...!
(WP.PL, Pągowski)

To, co się odbyło 11 listopada to tylko próba generalna przed orgią nienawiści w przyszłym roku. A wszystko to z Bogiem i patriotyzmem na ustach od dziesięcioleci, a szczególnie od czasu objęcia władzy przez tzw. dobrą zmianę.

Pojawienie się w Warszawie armady faszystów z Europy, eksplozja antysemickich, rasistowskich czy ksenofobicznych emocji pokazała nasz kraj z jak najgorszej strony, bo w dniu, w którym powinniśmy ponad podziałami świętować wolną Polskę, jesteśmy świadkami liturgii nienawiści. Zamiast wspólnie się cieszyć, duża część z nas się wstydzi.

Czy w takiej sytuacji jest sens świętować 11 listopada? Czy mówienie o wspólnocie narodowej, odmienianie wolności i niepodległości w obliczu zaostrzającej się jatki politycznej nie jest przejawem hipokryzji? Co przegapiliśmy? Czy winien jest tylko obóz rządzący z wszechobecną propagandą? Z pewnością nie. Winę i odpowiedzialność ponosimy wszyscy za nasze znużenie spokojem i dialogiem, niechęć i nieumiejętność czytania (nie tylko znaków czasu) i zwykłe tchórzostwo, gdy nie podnosimy głosu wtedy, gdy przyzwoitość wymaga interwencji.

A może potrzebny jest nam moment głębokiego zawstydzenia i przerażenia? Możemy więc zapomnieć o radosnym i wspólnym świętowaniu setnej rocznicy niepodległości za rok. Czy będzie to ogólnonarodowe święto czy walki uliczne, gdy puszczą hamulce?

na podst. Dariusz Bruncz dla WP Opinie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
Polak, nie na...
5 lata temu
Pamiętacie: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Jak komuś nie pasuje niech siedzi w domu, albo wyjedzie. Nie chcę tu radykalnego islamu, chcę wieczorem spokojnie wyjść na miasto. Mieszkańcy Paryża i Berlina też by chcieli, ale już nie mogą. My jeszcze możemy i trwajmy przy tym stanie rzeczy jak tylko to możliwe najdłużej.
S
5 lata temu
Św św
Adam
5 lata temu
"Armada faszystow"na marszu.Za takie slowa powinienes dostac wyrok.
Tadziu
5 lata temu
W Polsce nie było dekomunizacji, co sprawia że rządzą nami ci sami bandyci i oprawcy, może nie bezpośrednio. Witać, nawet w tym artykule, jaka jest ich polityka. Oczywiście, chodzi tu o politykę wstydu i jak autor zaznaczył politykę zastraszania (przerażenia) Obecna, jak i poprzednie władze, wbrew pozorom nie robi nic dla Polaków pożytecznego, bo to ciągle ta sama władza
erfwe
5 lata temu
''Czy w takiej sytuacji jest sens świętować 11 listopada? '' To jest dopiero hipokryzja niemaszka..., ty sam sensu nie masz i nie będziesz mieć, kolejny sprzedawczyk i zdrajca.... out mi stąd!!! do budy!!!!
efwe
5 lata temu
jak lewactwu to przeszkadza, to u nas coraz lepiej ....
eger
5 lata temu
prawda w oczy kole, jak Polacy się jednoczą, Bójta się Bójta!!!
wrw
5 lata temu
ciekawe za ile ten red-aktorzyna się sprzedał?
Hornet
5 lata temu
Nasza przynależność do Unii tylko potwierdziła to że ziemia jest kulą . jednego okupanta wygnalśmy na wschód a wrócił z zachodu.Całe lata 70 mieszkałem w UK i podejście angoli do polityki królestwa można zdefiniować w paru słowach---- dobrze czy żle ale to mój kraj------ 27 do 1 Boże nareszcie coś i uwierzyłem w PIS Unia Europejska jest kontynuacją polityki Adolfa Hitlera. Europa W granicach pod przewodnictwem Niemiec wyzysk podbitych narodów vide płace . Na co nam autostrady / pierwsze wybudował Hitler / Nam potrzeba życia bez stresów i narzucania czegokolwiek przez jakieś organizacje .POLSKA MUSI BYĆ WOLNA WOLNOŚCIĄ OBYWATELI
aaaa
5 lata temu
Polakiem może być każdy jeśli tylko chce. Jeśli natomiast chce służyć innym ideom,lub innemu państwu,to w Polsce nie ma dla niego miejsca.
arabszitwon
5 lata temu
Tu Jest POLSKA
Wybral
5 lata temu
Pozatym nikt jej Nie chce.
Chiny
5 lata temu
A chiny dla mnie
bumerang
5 lata temu
POLSKI KOŚCIÓŁ KATOLICKI I PIS są odpowiedzialni za skrzywienie rozumów Polaków. Niech robią tak dalej , to będzie jak w Kongo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić