Beata Czuma| 

Awantura w Sejmie. Straż marszałkowska wyniosła mężczyznę z galerii

42
Podziel się:

W czwartek Sejm obraduje nad ustawą dyscyplinującą sędziów. W pewnym momencie doszło do awantury. Na galerii sejmowej stało kilka osób. Chciało wyciągnąć długi szalik z napisem "Konstytucja". Mężczyznę wyniosła straż marszałkowska.

Do awantury doszło na galerii sejmowej
Do awantury doszło na galerii sejmowej (PAP, Tomasz Gzell)
  • Straż marszałkowska wyniosła z galerii sejmowej mężczyznę
  • Miał ze sobą szalik z napisem "Konstytucja"
  • Mężczyzna był znajomym posłanki Klaudii Jachiry

Nie wiadomo dokładnie, kogo wyniesiono i co się stało z tą osobą. Wiadomo, że na galerii sejmowej byli posłowie i dziennikarze. Ktoś wyciągnął szalik z napisem "Konstytucja". Jak informuje dziennikarz "Gazety Wyborczej", który tam był, straż marszałkowska wyniosła gościa posłanki Klaudii Jachiry, który "krzyczał w obronie wolnych sądów".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak powiedziała RMF FM Klaudia Jachira, na galerii byli jej znajomi z Wrocławia. - Mieli ze sobą tylko szalik z napisem "Konstytucja". Od razu zostali brutalnie zaatakowani - powiedziała posłanka. dziennikarz tej stacji dowiedział się, ze wyniesionym mężczyzną jest działacz Obywateli RP. Po akcji strażników marszałkowskich ma rozdartą koszulę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Zostali wyproszeni z galerii"

Godzinę wcześniej ten sam szalik pojawił się na sali obrad Sejmu. Trzymały go m.in.: posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira oraz posłanka Zielonych Urszula Zielińska.

- Swoim zachowaniem na sali posiedzeń naruszają państwo powagę Sejmu. To jest formuła niezbędna do tego, by zostali państwo ukarani - powiedział prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Regulamin Sejmu umożliwia publiczności obserwowanie, a nie zakłócanie obrad. Osoby, które naruszyły swoim zachowaniem przepisy, zostały wyproszone z galerii. Przed interwencją Straż Marszałkowska kilkukrotnie zwracała tej grupie uwagę. Transparent dostarczyła jedna z posłanek" - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum informacyjnego Sejmu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić