oprac. Jacek Bereźnicki| 
aktualizacja 

Banki zaplanowały przerwy nie tylko w weekend. Ich usługi mogą nie być dostępne także z poniedziałku na wtorek

0
Podziel się:

Weekendowe przerwy techniczne banków to norma. Jeśli trzeba wyłączyć niektóre usługi, by przeprowadzić różne prace konserwacyjne lub modernizacyjne, dobrze zrobić to w weekend. Jeszcze lepiej - w weekend nad ranem. Tym razem kilka banków przerwy zaplanowało także w nocy z poniedziałku na wtorek.

Banki zaplanowały przerwy nie tylko w weekend. Ich usługi mogą nie być dostępne także z poniedziałku na wtorek
(Wikimedia Commons CC BY)

Tym razem w przypadku większości banków tylko niektórzy klienci odczują, że w systemach bankowych prowadzone są jakieś prace. Ograniczenia będą bowiem głównie dotyczyć usług maklerskich, z których korzysta niewielki odsetek klientów banków.

Nie w każdym przypadku będzie jednak tak dobrze. Jeden z banków przeprowadzi na tyle poważne prace, że będzie musiał całkowicie wyłączyć swój system bankowości internetowej.

Alior Bank - krótka przerwa przed północą w poniedziałek

Tylko na 45 minut przestanie działać system bankowości internetowej Alior Banku. Przerwa rozpocznie się o 23:00, wszystko powinno ponownie działać już o 23:45.

Przerwa ta wyniki z modernizacji bankowości internetowej - jeszcze przed północą w poniedziałek klienci Alior Banku poznają jej nową wersję.

Bank Pekao - przerwa od 6:00 do 20:00 w sobotę

Choć przerwa techniczna w Banku Pekao będzie trwała prawie całą sobotę, dla zdecydowanej większości klientów tego banku będzie zupełnie niezauważalna.

Problemy z niektórymi usługami od sobotniego poranka mogą odczuć użytkownicy serwisów Pekao24Makler oraz CDMInternet. Trudności mogą dotyczyć składaniu dyspozycji i zleceń.

W tym samym czasie niedostępne będą wyciągi i formularze PIT-8C.

Zobacz także: Wideo: Ilu Polaków odkłada pieniądze?

Getin Bank i Noble Bank - przerwa z poniedziałku na wtorek

Zamiast standardowo w weekend, Getin Bank i Noble Bank przeprowadzą modernizację swych systemów na przełomie lipca i sierpnia. Oznacza to przerwę w działaniu usług od 23:00 w poniedziałek do 3:00 we wtorek.

Klienci obu banków muszą przygotować się na to, że przez cztery godziny nie będzie działać ani bankowość internetowa, ani mobilna.

ING Bank Śląski - przerwa w sobotę od 10:00 do 18:00

Podobnie jak w Banku Pekao, w ING Banku Śląskim zaplanowano modernizację systemów maklerskich. Z tego powodu w sobotę od 10:00 do 18:00 nie będzie działać moduł Makler i aplikacja mobilna ING Makler Mobile.

mBank - przerwa w poniedziałek już późnym popołudniem

W poniedziałek od 18.30 rozpocznie się przerwa techniczna w mBanku. Prace modernizacyjne mają umożliwić klientom tego banku składanie wniosków o świadczenie 500+ nie tylko na obecny okres, ale także na nowy, rozpoczynający się od października.

Wnioski o 500+ za pośrednictwem mBanku będzie można składać ponownie od 3:00 nad ranem we wtorek.

Raiffeisen Polbank - przerwa z piątku na sobotę

Raiffeisen Polbank to kolejny bank, który prace modernizacyjne ograniczy do usług maklerskich. System transakcyjny R-Broker zostanie wyłączony już w piątek o 22:00, a wszystko wróci do normy w sobotę o 6:00.

Santander Consumer Bank - przerwa z soboty na niedzielę

W przypadku Santander Consumer Banku dojdzie do przerwy w działaniu całego systemu bankowości internetowej. Prace serwisowe rozpoczną się w sobotę o 22:00, a zakończyć się mają trzy godziny później, o 1:00 w niedzielę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić