Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Beata Czuma
|

Barbara Nowacka o premierze: "To Dyzma, który myśli, że jest Piłsudskim"

57
Podziel się:

Zdaniem Barbary Nowackiej premierowi Morawieckiemu "wydaje się, że jest kimś wielkim i może wszystko". - Miał być inteligentnym technokratą, a został słabszą wersją Patryka Jakiego, czyli zrobi wszystko i powie wszystko, aby zachować władzę. Jedyna różnica jest taka, że może lepiej zna język angielski - powiedziała.

Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej
Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej (Agencja Gazeta, Patryk Ogorzałek)

Barbara Nowacka skrytykowała Roberta Biedronia za sprzedawanie koszulek z jego wizerunkiem. - Jedni cenią w polityce skromność, inni wręcz przeciwnie. Ten projekt polityczny budowany jest tylko wokół Roberta, z pokazaniem liderskiego ego - powiedziała w wywiadzie dla portalu wiadomo.co.

Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska zwraca uwagę na błędy, jakie są popełniane przez partie liderskie. - Jedną osobę zawsze łatwiej zniszczyć. Wiele projektów powstawało na fali poparcia dla konkretnej osoby i wiary, że ta osoba pokaże, jak zmienić świat, ale one szybko się kończą i wypalają. To nie jest metoda budowania polityki, która powinna być budowana na wartościach, a nie osobowościach. W polityce ważne są nie tylko sympatia i fajny wizerunek, ale przede wszystkim wielkie idee oraz konkrety, czyli program - stwierdziła.

"Niby oddolny ruch"

- Byłoby świetnie, gdyby [Robert Biedroń - red.] zmobilizował niegłosujących. Ale gdyby tak się działo, to nie atakowałby cały czas Koalicji Obywatelskiej. Wie, że między innymi jej będzie zabierał głosy. Te ataki wyglądają trochę tak, jakby świadomie decydował, że kosztem przyszłości Polski (czyli czy PiS będzie miał większość, czy nie) pragnie budować swój projekt. Owszem, ma do tego prawo, ale trzeba też mieć świadomość konsekwencji, jakie taka decyzja może za sobą pociągnąć - powiedziała Nowacka. Zdaniem polityczki, eurowybory pokażą, czy "ludzie kupią kolejny niby oddolny ruch budowany przez jednostkę".

Nowacka zapowiedziała, że od 6 stycznia ruszy nowa akcja dotycząca rozdziału Kościoła od państwa. - Będziemy zbierać podpisy pod projektem likwidującym patologie w relacjach państwo-Kościół - stwierdziła. Następnie projekt ma trafić do Sejmu. Ma znieść finansowanie religii w szkołach oraz zakazać łączenia uroczystości państwowych z religijnymi. - Kościół poczuł się jak w swoim państwie, a nie w państwie, w którym są także osoby niewierzące czy zwyczajnie myślące inaczej, niż doktryny wiary. Próbuje dyktować warunki, narzucać projekty ustaw, uderza w kobiety, domaga się większej ochrony i więcej pieniędzy na biznesy pana Tadeusza Rydzyka - powiedziała.

"Został słabszą wersją Patryka Jakiego"

Barbara Nowacka nie ma dobrego zdania o premierze Morawieckim. - To Dyzma, który myśli, że jest Piłsudskim. To człowiek, któremu wydaje się, że jest kimś wielkim i może wszystko. Miał być inteligentnym technokratą, a został słabszą wersją Patryka Jakiego, czyli zrobi wszystko i powie wszystko, aby zachować władzę. Jedyna różnica jest taka, że może lepiej zna język angielski. Myślę, że część konserwatystów prawicowych przy PiS-ie liczyła, że Mateusz Morawiecki będzie proeuropejski i trochę bardziej uczciwy. A zobaczyliśmy pustego cynika - stwierdziła. - Afera za aferą, protest rolników, chaos w szkołach, zdenerwowanie rodziców i szykowany protest nauczycieli, strajk pracowników sądowych, podwyżki cen energii, paliwa, żywności, kolejki do lekarzy... Gdzie jest super? U premiera i jego kolegów. Tak, oni mają super - dodała.

Źródło: wiadomo.co

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
Luo
3 lata temu
Jakaś śliska ona
Cuchnący lewa...
3 lata temu
Sztucznie promowany babsztyl - niebezpieczny i szkodliwy polityk
ccc
3 lata temu
"heh 20 gru, 07:34 Serio, ale kim ona jest?" w tym sęk że nikim.
LLLL
3 lata temu
A kto ty jestes od lat się miotasz między złodziejami z PO , I BYŁEJ ZŁODZIEJSKIEJ LEWICY CO TY WALISZ.
caro mija!
3 lata temu
Kochania Basiu...a propos jarmarku z innego postu, póki co myślę u ciebie jeszcze się odbywa, postaraj się o dziecko, zrobisz w końcu coś naprawdę mądrego dla Polski, będziesz mieć zajęcie, zamiast zachowywać się jak przysłowiowa blondynka, a przy okazji ocenisz sztandarowy program 500+, czy dobrze działa! Żadne rząd nie zrobił tyle dobrego dla polskiej gospodarki po 89 roku co PIS przez 3 lata, a najgorsze, najbardziej szkodliwe rządy to Buzka, Tuska i głu.....tkiej Kopacz.....zapewniam Polaków, że prąd w 2019 roku ZDROŻEJE, nie zdrożeje, tylko dlaczego dopiero w 2019 - wizjonerka
posel
3 lata temu
Pani Basiu, proszę nie obrażać Dyzmy tym porównaniem.
Robcio
3 lata temu
Brawo
gdr
3 lata temu
Jak dobrze rano wstać i usłyszeć skowyt lewaków!
Dar
3 lata temu
Pani Barbaro musi się sie Pani bardziej starać bo Pani Myszka Agresorka depcze Pani po piętach w wyścigu po dobre miejsce na liście.
Gazda z Diabe...
3 lata temu
Jak Ty to Basiu mówiłaś kiedyś? "Naciągam i puszczam"? :-) No... to tak to działa u Ciebie kochana niestety... naciągasz i puszczasz tylko nie wiadomo po co...
hehe
4 lata temu
jedz na Madere i nie wracaj...
eh
4 lata temu
mow za siebie i o sobie , a kim ty jestes , tania panienka
EJEIZDOŁZ
4 lata temu
Nic nie przynosi większego ukojenia, jak kwiczenie LEWACTWA
21
4 lata temu
a co to za persona ta Nowacka?, Proponuję przejść na inną dietę ,lub przestać palić/zmienić zioło, bo straszne głupoty wypowiada.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić