Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Beata Mazurek: rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do PE

0
Podziel się:

- Mam informację, że rekonstrukcja rządu nastąpi jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Nie podała jednak konkretnej daty.

Beata Mazurek potwierdza: rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do PE
Beata Mazurek potwierdza: rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do PE (PAP, Leszek Szymański)

Rzeczniczka PiS była pytana na konferencji prasowej w Sejmie o przewidywaną datę rekonstrukcji rządu, związaną z tym, że kilku członków rządu będzie startować w wyborach do europarlamentu.

- Nie jest mi znany termin, więc nie odpowiem kiedy, ale mam informację, że jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - stwierdziła Mazurek.

Podkreśliła, że rekonstrukcja miałaby być po to, aby "sprawnie ewentualnie przekazać rządzenie następcom" w resortach. - O szczegółach myślę, że będzie państwa informował premier bądź rzecznik rządu - zaznaczyła rzeczniczka PiS.

Rzeczniczka PiS potwierdziła wcześniejsze spekulacje, dotyczące zmian w rządzie.

Według rozmówców WP wszyscy członkowie rządu, którzy startuja w wyborach do PE zostaną wymienieni. - Za jednym zamachem - stwierdził informator WP znający kulisy "układanek" na szczycie władzy.

Na listach PiS do PE znalazło się kilkoro ministrów i wiceministrów, w tym m.in.: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić