oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Beata Szydło wcale nie została zepchnięta do kąta. W nowej funkcji jest ponad Morawieckim

20
Podziel się:

Była już premier Beata Szydło jest teraz nie tylko wicepremierem, ale też przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jego członkiem jest zaś m.in. minister rozwoju i finansów, czyli nie kto inny jak nowy szef Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Beata Szydło przestała być premierem 11 grudnia 2017 roku
Beata Szydło przestała być premierem 11 grudnia 2017 roku (East News, Daniel Bodzenta)

W Monitorze Polskim pojawiło się zarządzenie dotyczące Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jego publikacja oznacza jednocześnie wejście w życie.

Czytamy w nim, że KSRM jest organem pomocniczym Rady Ministrów i jej prezesa. Do jego zadań należy "zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych oraz ich rekomendowanie" ich ministrom i ich szefowi.

Dzięki publikacji dowiedzieliśmy się też, czym dokładnie będzie zajmować się była premier Beata Szydło. Stanie na czele Komitetu, a wszyscy ministrowie, w tym szef resortu finansów i rozwoju, będą jej podlegać.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki podziękował Beacie Szydło

Reakcje na nowe stanowisko Szydło

Szydło jest zadowolona, czemu dała wyraz w mediach społecznościowych. "Powołanie Komitetu Społecznego RM to bardzo ważna decyzja PMM. Przed nami dużo pracy, nowe wyzwania. Możemy wiele dobrego zrobić dla Polaków. Cieszę się, że szefując KSRM, będę mogła kontynuować nasz program. Na początku stycznia przedstawię plan działania i nowe inicjatywy" - napisała.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co na to internauci? "Kasa ta sama, a roboty mniej" - zwróciła uwagę jedna z nich. Przede wszystkim jednak użytkownicy Twittera podkreślają, że Morawiecki będzie podwładnym Szydło.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Źródło: monitorpolski.gov.pl/WP

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić