oprac. Jakub Ceglarz| 

Bill Gates tak dba o pracowników. 20 tys. dolarów za urodzenie dziecka

39
Podziel się:

Zamiast rocznego płatnego urlopu - połowa z tego i 20 tysięcy dolarów. Na takie benefity mogą liczyć pracownicy fundacji Billa i Melindy Gates, którzy doczekają się dziecka.

Bill Gates dba o życie rodzinne swoich pracowników
Bill Gates dba o życie rodzinne swoich pracowników (East News, Liewig Christian/ABACA)

Wcześniej w fundacji obowiązywał roczny, pełnopłatny urlop dla młodych rodziców. Również tych, którzy dziecko adoptowali lub korzystali z pomocy surogatki.

Teraz jednak, jak pisze CNBC, najbogatsi ludzie na świecie odrobinę rewidują swój prorodzinny program. Serwis zauważa przy tym, że "jeśli coś wydaje się zbyt pięknym, by było prawdziwe, to... najprawdopodobniej tak jest".

Zobacz także: 10 rzeczy, których nie wiesz o Microsofcie

Szefostwo fundacji uznało, że roczny urlop zbyt mocno destabilizuje pracę organizacji. Młodzi rodzice odchodzili z pracy na rok, więc trzeba było zatrudnić zastępstwo. A niekiedy również zastępcom rodziło się dziecko. Więc trzeba było organizować zastępstwo zastępstwa. I tak dalej.

W efekcie, jak poinformował szef kadr w fundacji Steven Rice, w niektórych zespołach brakowało nawet 50 proc. załogi, "przez co praca stawała się dużo trudniejsza niż zakładano".

To jednak nie znaczy, że pracownicy zostaną z niczym. Zamiast roku wolnego, otrzymają 6 miesięcy urlopu. Ale dodatkowo fundacja wypłaci rodzicom jeszcze 20 tys. dolarów. Pieniądze mają pomóc zorganizować opiekę dla dzieci i pokryć inne wydatki związane z ich powrotem do pracy.

Fundacja Gatesów zajmuje się działalnością charytatywną. Pomaga ludziom nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić