Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Bitwa o niebo nad Atlantykiem. Korzysta klient, bo ceny spadły do nawet 1500 zł

12
Podziel się:

Nawet za 1500 zł można polecieć i wrócić z Chicago. O loty nad Atlantykiem toczy się prawdziwa cenowa wojna. Poza naszym LOT-em, w grze są jeszcze Finnair, KLM czy Lufthansa. Na razie najtańsze są jednak jeszcze bilety w upadającej linii Air Berlin.

Dreamliner LOT-u ma nawet 90-proc. obłożenie w latach za Atlantyk.
Dreamliner LOT-u ma nawet 90-proc. obłożenie w latach za Atlantyk. (Wikimedia Commons CC BY, Lord of the Wings)

Bitwa o loty nad Atlantykiem rozgorzała na dobre, bo Polacy coraz częściej latają do USA. Na dodatek pojawiła się tu spora konkurencja. Jak wyliczyła "Rzeczpospolita” w maju przyszłego roku do Chicago można polecieć już nawet za 1518 zł. To cena za loty w obie strony z Warszawy liniami Finnair z przesiadką.

Nam udało się znaleźć też loty za ok. 1600 zł liniami Air Berlin. Te latają z Warszawy do Berlina i tam na lotnisku Tegel można przesiąść się do samolotu, lądującego po paru godzinach na lotnisku Chicago-O’Hare. Trzeba jednak pamiętać, że wybranie Air Berlin to pewne ryzyko - linie bowiem ogłosiły upadłość i działają tylko dlatego, że pomostowe finansowanie zapewnił im niemiecki rząd.

Tylko nieco droższe są loty do Nowego Jorku. Tu ceny zaczynają się od 1710 wg wyliczeń Rzeczpospolitej i to Dreamlinerem LOT-u. Ktoś kto chce oszczędzić może wybrać jednak Air Berlin – WP znalazła bowiem loty w tej linii już za 1625 zł. Droższe jest Los Angeles. Tu ceny zaczynają się już od 1,9 tys. zł.

Zasadniczo widać jednak, że linie lotnicze walczą o polskiego klienta ceną. Według „Rz” do bitwy przyłączył się ostatnio KLM, który dostrzegł, że Polacy coraz częściej latają za Ocean. To właśnie on oferuje najtańsze przeloty do Los Angeles.

Zobacz także: Za opóźniony lot możesz dostać nawet 600 euro odszkodowania

Rekordy sprzedaży notuje LOT, który na międzykontynetalne loty Dreamlinerem ma obłożenie ponad 90 proc. miejsc. Sukces jest tak duży, że polskie linie zamierzają teraz latać do USA także z Budapesztu. Chce tu zawalczyć z czeskimi konkurentem CSA, który z Węgrami lata do Chicago z przesiadką w Pradze.

To że popularność lotów rośnie, widać też w statystykach Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W I kwartale tego roku do Stanów Zjednoczonych poleciało z Polski 62 905 osób. Rok wcześniej było to 52 096, a w 2015 roku tylko 43,3 tys. osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(12)
ed
5 lata temu
JA tam tej ich hameryki nie latam bo i po co ,po ...uj? Ale są tacy co tam latają jedynie po to aby od kilku do kilkudziesięciu godzin spędzić w areszcie "imigration" i powrócić ze stemplem zakazu wjazdu.
kk
5 lata temu
upadajace linie ale latajo dobre mogo tak do konca swiata
Misiek
5 lata temu
A ja życzę LOTowi jak najlepiej :-) To nie jest łatwe z polskiej bryndzy startować w konkury z największymi liniami lotniczymi.
Ok
5 lata temu
Co za trole tu wypisują nieprawdę o LOT,
Ronald
5 lata temu
No to pewnie LOT znów dotacje otrzyma jak za PO ( ok 1 miliarda dzieki temu jakoś sie utrzymał) bo jego ceny nie tylko, ze nie sa najtańsze to jeszcze stosunkowo często (tak podaje prasa) są opóźnione lub odwoływane. Najtaniej chyba lecieć American Airlines z tym, ze jest przesiadka, ale to drobiazg. W obie strony bilet kosztował ok 1350 zł .Do N York.
Ags
5 lata temu
Coraz wiecej ludzi ucieka z Pisolski
Raf
5 lata temu
Z przesiadką to ja mogę lecieć do Sydney, a nie do NYC czy Chicago
ata
5 lata temu
to nie jest okazja. Ja już dawno leciałam za niecałe 800 zł. I to była okazja cenowa!!
kropka
5 lata temu
LOT mami podróżnych, że podstawi Dreamlinea LOT-u, a jednak tego samolotu prawie nigdy nie podstawia. Opóźnione są wyloty do NYC z lotniska Chopina na ogół zawsze. Nie liczcie na Dreamliner'a ani na punktualny odlot z Polski.
pasazer
5 lata temu
LOT szczyci sie tylko tym ,ze loty sa bezposrednie-w zamian daje prawie najdrozsze bilety na rynku ponadto zapewnia nie punktualnosc lotow /ciagle awarie sprzetu i inne przeszkody
Kibic
5 lata temu
I tak niemiecki rząd dopłatami do lotów niszczy konkurencję .
kwch
5 lata temu
Jak zniosą wizy to znowu bilety po 4000 będą. Ale nie zniosą :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić