oprac. Krzysztof Janoś| 

Biuro podróży Mediterraneum upadło. Turyści we Włoszech i Grecji mogą mieć kłopoty

12
Podziel się:

Mediterraneum działało od 28 lat. Informacje o upadku biura potwierdził już Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Gwarancja ubezpieczeniowa tego touroperatora na 2019 r. opiewają na 1,26 mln zł.

Podziwiający teraz piękne włoskie widoki, już za chwilę mogą być ewakuowani do kraju.
Podziwiający teraz piękne włoskie widoki, już za chwilę mogą być ewakuowani do kraju. (Fotolia, funkyfrogstock)

Mediterraneum działa w Poznaniu od 1991 r. Ogłoszenie przez nie upadłości zapewne jest dużym zaskoczeniem dla klientów którzy z tym touroperatorem jeździli przez te wszystkie lata do Włoch, Grecji, Francji, Hiszpanii i na Bałkany.

Firma organizowała również pielgrzymki i młodzieżowe obozy za granicą - informuje Radio ZET. Te doniesienia potwierdziła już rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego. Zapowiedziała też, że "informacje dla poszkodowanych klientów biura będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego”.

Zobacz także: Lubisz zaszaleć na wakacjach? Uważaj na zapisy polisy ubezpieczeniowej!

"Spółka nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z podróżnymi oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych przez podróżnych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane" - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Jednocześnie urząd informuje, że firma posiada gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki z firmą SIGNAL IDUNA Polska, na kwotę 1,26 mln zł.

Niestety Urząd Marszałkowski nie wie jeszcze, jak wielu turystów może potrzebować pomocy za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić