Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Budowa dróg. Trasa S5 Poznań – Wrocław gotowa

11
Podziel się:

Od Poznania do Wrocławia kierowcy jadą już ekspresową "piątką". Zanim udostępniono im drogę, było uroczyste otwarcie, był minister infrastruktury oraz inni notable i ich przemowy.

Trasa S5 Poznań - Wrocław udostępniona kierowcom
Trasa S5 Poznań - Wrocław udostępniona kierowcom (GDDKiA)

Od soboty 14 grudnia kierowcy mogą już jeździć trasą S5 na odcinku Poznań - Wrocław. Udostępniono im 50,5 km drogi. Nowe odcinki S5 pozwolą na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe podróżowanie pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, skracając czas przejazdu do ok. 1,5 godziny - informuje resort infrastruktury.

- Oddany dziś do użytku kierowców ponad 50 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Poznania do Radomicka sprawia, że znacząco poprawia się komfort i bezpieczeństwo podróży między dwoma miastami: Poznaniem i Wrocławiem - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Cieszy też to, że dwa spośród trzech udostępnianych odcinków są oddawane przed terminem. Dzięki temu można od dziś korzystać ze 160 kilometrowej komfortowej trasy pomiędzy stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska - dodał.

Zobacz także: Obejrzyj: Plaga zerwanych umów. "Kontrakty przestały być opłacalne"

Udostępniane trzy odcinki S5

Poznań - Wronczyn

W ramach realizacji powstała droga ekspresowa S5 o długości około 16 km - dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, trzy węzły drogowe (Konarzewo, Stęszew, Mosina) oraz 17 obiektów inżynieryjnych. W przyszłym roku będą prowadzone prace związane z zagospodarowaniem Miejsc Obsługi Podróżnych, dróg serwisowych oraz nasadzeń zieleni.

Wronczyn - Kościan Południe

W ramach zadania zrealizowano prawie 19 km drogi ekspresowej, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, dwa węzły drogowe (Czempiń oraz Kościan Północ), 22 obiekty inżynieryjne, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, drogi publiczne uzupełniające istniejącą sieć dróg oraz drogi serwisowe służące do obsługi terenów przyległych do drogi S5.

Kościan Południe - Radomicko

W ramach zadania zrealizowano prawie 16 km drogi ekspresowej, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, cztery węzły drogowe (Kościan Południe, Śmigiel Północ, Śmigiel Południe, Lipno) oraz 22 obiekty inżynieryjne.

Do tej pory oddano kierowcom w sumie 111 kilometrów ekspresowej, dwujezdniowej drogi S5. W ten sposób cała droga ekspresowa S5 w województwie wielkopolskim, o długości ponad 160 km i wartości inwestycyjnej około 5,5 mld zł, została zrealizowana, a Poznań i Wrocław dołączają do par miast bezpośrednio skomunikowanych drogami szybkiego ruchu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
krys
3 lata temu
same kryształy się ustawiły
Bartolini
3 lata temu
były pieniądze to zrobiono pytanie czy wszyscy wykonawcy i podwykonawcy dostali zapłatę za wykonaną pracę
dbf
3 lata temu
brawo PIS,tak dalej,a te zdrajcy i sprzedawczyki z PO,PSL,SLD,N. tylko okradały nas i nie budowali dróg
Pamiętliwy
3 lata temu
A Tusek obiecywał wielokrotnie to wszystko zakończyć w 2012 roku !!! No ale dwa razy obiecać to jak raz zrobić !!
biznesmen
3 lata temu
teraz czas na fotoradary
bkb2
3 lata temu
Bzdura tego głupka mówiącym o zrywanych kontraktach drogowych. Przy mniejszym wzroście PKB sytuacja się unormuje. Cały czas na rynek polski będą przyjeżdżać Ukraińcy i inni ze wschodu ceny pracy przestaną rosnąć..!!!
zzzz
3 lata temu
miała byc na euro2012. oh jak te POżydy budowali, na czele z zegarmistrzem nowakiem. PO 8 latach żydy zo2 piszą Nareszcie
yło.
3 lata temu
Notable i przemowy - to było też za PO-PSL. Tylko dróg nie było.
123
3 lata temu
jak widzę tych oszustów i sprzedawczyków( adamczyk targowica ) kłamców to .........
Janina Kępa
3 lata temu
Dziwne wyliczenie ilości km przez adamczyka?! Wrzuciłam w mapę Googl, trasę z Poznania do Wrocławia i co - pokazuje trasę S5 z wynikiem 183km i czas 2,17godziny !!!??? To gdzie te 160km i czas przejazdu 1,5 godziny??? Kolejne pisowskie bajki ha ha........
hmmmmm
3 lata temu
Brawo PIS!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić