Magda Mieśnik
Magda Mieśnik| 

Były polityk Kaczyńskiego: PiS świętuje 500+, a kiedyś krytykowało taki zasiłek

0
Podziel się:

Rząd PiS hucznie świętuje pierwsze urodziny programu 500+. Były polityk tej partii przypomina jednak, że gdy on proponował wprowadzenie takiego wsparcia dla rodzin, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego było temu przeciwne. - Tym niemniej dobrze, że zrealizowali. Niech się teraz chwalą, ale wszystko z umiarem - napisał Paweł Kowal na Twitterze.

Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Tytus Żmijewski)

Kowal po odejściu z PiS założył partię PJN. W kampanii wyborczej w 2011 r. jego ugrupowanie proponowało wprowadzenie 400 zł miesięcznie zasiłku dla każdego dziecka. Program miał sprawić, że w Polsce zacznie się rodzic więcej dzieci.

Przy okazji obchodów pierwszej rocznicy 500+ przez rząd PiS Kowal skrytykował działania partii. - 500+ ma oczywiste plusy. Ale jeśli już coś się komuś „dało”, to jest też granica autocelebrowania „daru”. Stałe przypominanie jak wypominanie - napisał Kowal na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeden z internautów odpisał Kowalowi, że gdy PJN proponowało 400 zł na każde dziecko, PiS twierdził, iż jest to populizm i nie ma skąd wziać na to pieniędzy. - To prawda. Tym niemniej dobrze, że to zrealizowali - skomentował były polityk PiS.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W czasie obchodów urodzin programu 500+ premier Beata Szydło mówiła, że rodzina jest symbolem jej rządu. - Program 500+ przechodzi do historii, a baby boom w Polsce staje się faktem. Dopóki będzie rządził PiS, program będzie kontynuowany - podkreśliła.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić