Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Ceny prądu. Dworczyk zapewnia, w 2020 r. nie będzie drastycznego wzrostu

3
Podziel się:

Nie będzie znaczącego wzrostu cen prądu w 2020 roku - deklaruje szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. "W tym roku obniżaliśmy akcyzę, przyjmowaliśmy inne rozwiązania, aby ceny prądu nie wzrosły. Podobnie będzie w przyszłym roku" - powiedział w RMF FM.

Ceny prądu w 2020 r. nadal będą zamrożone? Dworczyk: Zrobimy wszystko, by było jak w 2019 r.
Ceny prądu w 2020 r. nadal będą zamrożone? Dworczyk: Zrobimy wszystko, by było jak w 2019 r. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Szef KPRM Michał Dworczyk przekonuje, że nie będzie drastycznego wzrostu cen prądu w 2020 r. - Zrobimy wszystko, żeby utrzymać ceny prądu na obecnym poziomie. Podobnie, jak zrealizowaliśmy nasze deklaracje dotyczące roku 2019. Jestem przekonany, że również w roku 2020 ceny prądu uda nam się utrzymać. Tak jak w tym roku obniżaliśmy akcyzę, przyjmowaliśmy inne rozwiązania, aby ceny prądu nie wzrosły, podobnie będzie w roku 2020 - powiedział w RMF FM.

Jak dodaje, oczywiście istnieje problem wzrostu cen prądu w Europie, co jest związane z polityką klimatyczną. - Polityką, która nie jest korzystna dla Polski, a różne regulacje były przyjęte w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, która zgodziła się na niekorzystne rozwiązania dla Polski. Ale my jesteśmy zdeterminowani do tego, aby ceny prądu nie wrastały - zapewnił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Był też pytany o podatek cyfrowy, którego wprowadzenie w marcu zapowiadał premier Mateusz Morawiecki. - Prace, które się toczyły, toczą się czy będą się toczyć, jeśli chodzi o ten podatek na forum polskiego rządu, będą się wpisywały w ewentualne rozwiązania unijne. Unia ma przyjąć pewne rozwiązania dla wszystkich krajów członkowskich. W tym momencie Polska również taki podatek by wprowadziła - odparł i dodał, że "na pewno nie może potwierdzić", że wprowadzenia podatku cyfrowego zakazały nam Stany Zjednoczone.

Zobacz także: Obejrzyj: Drakońskie opłaty za wywóz śmieci. Minister podaje przyczynę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
osa,,
3 lata temu
kto pisze pod ,,osa,, to mój znak , do wyborów czy po wyborach PIS zawsze dotrzymuje umów z wyborcami , nie jest to praktyka PO PSL jak rządzili to tylko obiecywali a po wyborach to o wyborcach zapominali , chce zauważyc ,że wyborcy wybieraja swoich przedstawicieli do rzadu i oczekują ,że ci ich nie zdradzą i nie zapomną co obiecali a jak wiadomo poprzednie rządy to zapominali i robili co chcieli i nie było to korzystne dla społeczeństwa ! teraz mamy PIS i prawice i jest skutecznie co mówią to robią i tak ma być !
wielbiciel
3 lata temu
będzie stopniowy wzrost co miesiąc po10 %
osa
3 lata temu
teraz do wyborów prezydenckich będą ostrożni
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić