Tomek Orszulak| 
aktualizacja 

Donald Tusk jak papież. Były premier pozdrawia z okna zgromadzonych przed prokuraturą

26

Emocje sięgnęły zenitu. Donald Tusk w końcu przyjechał do Warszawy. Były premier zeznaje jako świadek w prokuraturze. W przerwie pozdrowił zgromadzonych z okna wydziału ds. wojskowych. To zdjęcie przejdzie do historii.

Donald Tusk jak papież. Były premier pozdrawia z okna zgromadzonych przed prokuraturą
(PAP, Jakub Kamiński)

Tusk przyjechał do Warszawy przed południem z Sopotu. W podróży towarzyszył mu były rzecznik rządu Paweł Graś. Na stołecznym Dworcu Centralnym przywitali go jego dawni bliscy współpracownicy, zwolennicy, jak i przeciwnicy. Przywitano go okrzykami: "Donald Tusk" i "Zdrajca! Zdrajca!".

Tusk: jestem bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się dziś w naszej ojczyźnie

Po wyjściu z pociągu Tusk udał się pieszo do warszawskiej prokuratury okręgowej przy ul. Nowowiejskiej. - Ja jestem bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się dziś w naszej ojczyźnie, ale wszystko jest dziś w rękach ludzi, tutaj żaden pojedynczy wysiłek nic nie zmieni - wyjaśnił zgromadzonym.

Wcześniej podkreślał, że nie ma najmniejszych zastrzeżeń do pracy służb specjalnych po katastrofie smoleńskiej. - Byłbym wyjątkiem w Polsce, gdybym powiedział, że sprawa ta jest neutralna i że wszystko jest w tej kwestii uczciwe. Nie mam wątpliwości, że to jest element politycznej nagonki, czego autorzy zresztą nie ukrywają - dodał Tusk.

Donald Tusk w oknie wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Były premier zeznaje w prokuraturze jako świadek. Śledztwie dotyczączy współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. W przerwie pozdrowił z okna zgromadzonych przed budynkiem.

Na zdjęciu widać, że jest uśmiechnięty, zrelaksowany, z filiżanką w ręku. Najwidoczniej jest w bardzo dobrym humorze. To zdjęcie może wkrótce przejść do historii - Donald Tusk niczym papież pozdrawia tłumy wielbicieli. To oczywiście żart, który nie umknął uwadze internautów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Show wokół przyjazdu Tuska. "Jedni traktują go jak mesjasza, drudzy chcą krzyżować"

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Powinien wysiąść na Wschodnim". Komentarze do powitania zgotowanego Tuskowi

Żenujący spektakl czy pokaz siły? Powitanie Donalda Tuska na Dworcu Centralnym, które miało miejsce przed przesłuchaniem w prokuraturze, przeszło najśmielsze oczekiwania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jacek Żakowski w Telewizji WP: Tusk jest mistrzem tarapatów

- Donald Tusk jest mistrzem tarapatów. Jak nie ma tarapatów, jest taki sobie, ale zaatakowany jest jak tygrysica z małymi. W Brukseli ugryzł przecież okropnie - mówił Jacek Żakowski w #dzieńdobryWP.

- Dziwię się, że PiS, po tym jak się sparzył na Tusku w Brukseli, pcha ponownie paluchy do gorącej wody - komentował z kolei Łukasz Mężyk (3000polityka.pl).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić