oprac. Anna Kozińska| 
aktualizacja 

Donald Tusk wyróżniony. Otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff

43
Podziel się:

Zaangażowanie w międzynarodowe porozumienie i pojednanie - za to były szef Rady Europejskiej Donald Tusk otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff, przyznawaną przez "Die Zeit". W swoim przemówieniu polityk zaapelował do Europejczyków, by nie dali się podzielić.

Donald Tusk zabrał głos po tym, jak przyznano mu nagrodę
Donald Tusk zabrał głos po tym, jak przyznano mu nagrodę (Forum)

Donald Tusk doceniony przez niemiecki tygodnik - donosi portal wpolityce.pl. W Hamburgu były szef Rady Europejskiej otrzymał nagrodę im. Marion Doenhoff, przyznawaną przez "Die Zeit".

Jury zwróciło uwagę na zaangażowanie Tuska jako szefa RE w proces integracji europejskiej i zbliżenia do siebie Wschodu i Zachodu Europy. Zaznaczyło też wkład polityka w budowę demokratycznej i wolnej Polski, kiedy był premierem kraju i posłem.

Tusk po otrzymaniu nagrody zabrał głos. Zaapelował do Europejczyków, by nie dali się podzielić. Przestrzegał przed zagrożeniem dla europejskiej jedności ze strony Rosji. Podkreślił też, że "wspieranie Ukrainy leży w interesie samej Europy".

Zobacz także: Zobacz też: Demonstracja solidarności z sędziami. Wiceminister sprawiedliwości komentuje

Marion Doenhoff przez wiele lat była współwydawcą tygodnika „Die Zeit”. Działała na rzecz pojednania Niemiec z krajami Europy Wschodniej, również z Polską. Zmarła w 2002 roku.

Zobacz też:

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić