Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Patryk Skrzat
|

Drobnego druku nie sposób przeczytać. Koniec z kuriozalnym przekazywaniem informacji

6
Podziel się:

Reklamy banku mają być jasne i przejrzyste. Kończy się umieszczanie trzech linijek trudnego prawniczego tekstu, napisanego drobnym drukiem i wyświetlanego przez kilka sekund. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że była to czysta fikcja.

22 października zmieniły się przepisy dotyczące promowania kredytów. Nowe zapisy mają sprawić, że mały druk, który przez lata charakteryzował reklamy usług bankowych, przejdzie do historii. A przynajmniej jeśli chodzi o kredyty konsumenckie, bo przy hipotecznych dalej będzie z nami.

Nowe obwarowania będą dotyczyły także reklam, w których nie ma wyliczeń liczbowych, czyli na przykład billboardów, na których zaprezentowana jest uśmiechnięta rodzina i wielki napis: "Wreszcie możesz sobie pozwolić na wakacje marzeń". W takiej reklamie bank i tak będzie musiał przedstawić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, bazującą na reprezentatywnym przykładzie - informował money.pl.

O tym, że dotychczasowe reklamy banków były pełne absurdów, przekonaliśmy się na własnej skórze. Posadziliśmy naszych dziennikarzy przed telewizorem i puściliśmy im reklamy banków. Ich zadaniem było przeczytanie tego, co zamieszczono drobnym drukiem. Sami zobaczcie, jak to wyglądało:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
k
5 lata temu
Nie tylko wielkość czcionki, ale pokrętny przede wszystkim fałszywy prawniczy bełkot należy bezwarunkowo zlikwidować !!!
ili
5 lata temu
W reklamach tamponów będą musieli podać sposób aplikacji i ilość wchłanianego płynu na rzeczywistym przykładzie i to na bilbordach.
aaa
5 lata temu
To wasi dziennikarze umieją czytać? Najlepszy news roku.
okulista
5 lata temu
a reklamy leków w telewizji? 1/4 telewizora zapisana takim drukiem, że można próbować z lupą odczytać
yy
5 lata temu
czytali to pewnie na 60 " telewizorze-na normalnej wielkości,np 32" jest to nie do odczytania....
dd
5 lata temu
Kogo? Dziennikarzy? Waszych?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić