Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

"Gazeta Wyborcza": sensacyjne kulisy odwołania Macierewicza

159
Podziel się:

Z nieoficjalnych doniesień mediów wynika, że odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych na temat Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela.

Wszystko miało się rozgrywać na kilka dni przed odejściem Macierewicza
Wszystko miało się rozgrywać na kilka dni przed odejściem Macierewicza (Agencja Gazeta)

Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na dwa niezależne źródła - jedno z kręgu PiS, drugie z kręgu IPN.

Wszystko miało się rozgrywać na kilka dni przed odejściem Macierwicza, w trakcie rozmów o rekonstrukcji, gdy ważyły się jego losy.

Nie wiadomo, jakie "kwity" miałyby obciążać Morawieckich. Kopie teczek z materiałami gromadzonymi przez SB mają znajdować się w kilku prorządowych redakcjach. Informator "Wyborczej" z IPN twierdzi, że jest to "gotowy, chociaż uszyty z półprawd i fałszywek materiał dla kogoś, kto chciałby uderzyć w Morawieckiego". Mieli się z nim zapoznawać ludzie związani z byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem.

Efekt był jednak odwrotny od zamierzonego. Dziennik pisze, że Kaczyński odebrał informacje o kwitach na Morawieckich jako groźbę i szantaż. "Wkurzył się i uznał, że Macierewicz robi się niebezpieczny" - czytamy.

Interwencja USA

To nie koniec. Coraz mniej cierpliwości mieli mieć do Macierewicza również Amerykanie. Najwyżsi dowódcy USA starali się unikać kontaktu z nim od czasu, gdy w kwietniu 2017 w Orzyszu przetrzymał dwie godziny na deszczu amerykańskich żołnierzy. Szef MON spóźnił się na ceremonię, bo ważniejsza była dla niego obrona byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza na partyjnym sądzie.

Amerykanom nie spodobało się również, że z polskiej armii odeszli lub zostali wyrzuceni ich koledzy z misji w Afganistanie i Iraku, z którymi świetnie im się współpracowało.

Z nominatami Macierewicza już tak dobrze nie było. Kwatera Główna NATO zwróciła uwagę, że w kryzysowym momencie problemem mogą być niejasności w systemie kierowania i dowodzenia polską armią.

Zobacz także: Zobacz pożegnalne przemówienie Macierewicza:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(159)
rom
4 lata temu
No to skoro ma kwity na młodego Morawieckiego to nie dziwota że wyprodukował tez na WAŁĘSE
POL
4 lata temu
Pis to partia dobrze wyszkolonych KŁAMCÓW
A polityczny
4 lata temu
Prawda tylko w TRWAM- Rydzyk dostał 2 auta od bezdomnego. I w to uwierzyli Polacy, bo ta stacja i ten człowiek mówi prawdę. Na Wałęsę to teczki prawdziwe ale już na Morawieckiego to utkane z półprawd i kłamstw? Jak łatwo daje się to społeczeństwo manipulować.
mmmm
4 lata temu
Wg mnie wniosek nasuwa sie jeden- oszustwa w partii rządzącej sa na porządku dziennym. Tak samo utworzyli lipne papiery na Wałęse - zeby go uwalic spolecznie - poczynania ich przypominają KC PZPR.
danke
4 lata temu
gazeta wybiorcza
asasdasdasdas
4 lata temu
brawo pis dobrze ze sie go pozbyli , mlodych nowych ambitnych a nie starych postpeerelowskich piernikow ktorzy niczym sie nie roznia od ruskich
toja
4 lata temu
już dawno powinni go zamknąć w szpitalu dla obłąkanych.
Podsłuchane
4 lata temu
Kolejne łgarstwa totalnej opozycji w ramach planu zniszczenia PIS i przejęcia władzy przez PO-N. Strategia PO I N to ulica, zagranica i kłamstwo
Ja
4 lata temu
Macior to byly ubek i on te metody zna
jacek
4 lata temu
Przypomina bardziej Lenina nasz kohany macior
gosc
4 lata temu
to Antek stworzyl teczki dla Walesy i to Antek fabrykuje wszystkie dobrei zle teczki to on przejal archiwa SB i WSI i o to mu chodzilo to jak w polsskim filmie szczur kto ma teczki ten ma wszystko ale kiedys moze Antos smolensko izraelski z ruskiego etatu sie przjedzie w koncu na tych teczkach
Rebe pytam si...
4 lata temu
"wkurzył się, uznając, że Macierewicz robi się niebezpieczny". A KIEDY MACIER BYL BEZPIECZNY ????????????????????????????????????????????????
opo
4 lata temu
Wszystko rozmontował baran. Zaufanie buduje się latami a niszczy szybko. Już raz rządził PIS, nie dotrwał całej kadencji.
Olo
4 lata temu
Ģow.o Wiedząca napisała że jeden pan powiedzieł drugiemu gdzieś pod Węgrowem. Dziękuję mam własny rozum
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić