Pożyczka gotówkowa – czym jest? Gdzie można pożyczyć pieniądze?
Pożyczka gotówkowa to produkt finansowy skierowany do indywidualnych klientów, dzięki któremu można pozyskać środki finansowe na dowolny cel. Tego typu wsparcia mogą udzielać dowolne podmioty, również osoby prywatne, a nie wyłącznie banki, jak ma to miejsce w przypadku kredytów. Pożyczki są bowiem regulowane prawem cywilnym, Ustawą o kredycie konsumenckim, a nie prawem bankowym. Istotne jest jednak, aby pożyczkodawca był właścicielem pożyczanej gotówki.
Pozyskanie pożyczki gotówkowej nie wymaga wielu formalności, zazwyczaj wystarczy wprowadzić w formularzu podstawowe informacje, takie jak dane osobowe, numer dowodu osobistego czy źródła dochodu. Oceny zdolności kredytowej dokonuje się też m.in. na podstawie informacji udostępnianych z baz danych. Bardzo często pożyczkę można otrzymać online, nie wychodząc z domu, a pieniądze wpływają na konto dosłownie w ciągu kilku bądź kilkunastu minut.
Na całkowity jej koszt składają się kapitał, odsetki oraz dodatkowe opłaty. Oprocentowanie pożyczki gotówkowej nie może wynosić więcej niż dwukrotność odsetek ustawowych, które są równe sumie stopy referencyjnej NBP i 3,5%, reguluje to Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.
Pożyczka pozabankowa
Pożyczki gotówkowe można zaciągać zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych, które często są mylone z parabankami. Jaka jest między nimi różnica? Parabanki funkcjonują w oparciu o kapitał osób prywatnych i przyjmują wkłady pieniężne, takie inwestycje są obarczone dużym ryzykiem. Należy wyraźnie podkreślić, że jest to działalność niezgodna z prawem. Z kolei przedmiotem działalności pozabankowych instytucji finansowych jest udzielanie pożyczek ratalnych z wykorzystaniem środków finansowych, których są właścicielami.
Poznaj wszystkie zalety pożyczki pozabankowej. Wejdź na smartney.pl: https://www.smartney.pl/post/pozyczki-pozabankowe-na-czym-polegaja-i-czym-sie-roznia-od-tych-dostepnych-w-bankach/1144.
Wśród ofert pozabankowych instytucji finansowych dominują krótkoterminowe pożyczki obarczone stosunkowo wysokim oprocentowaniem, udzielane są one przeważnie w niewielkich kwotach. Ich zaletą w porównaniu z propozycjami banków jest jednak uproszczony proces składania wniosku, zazwyczaj dokumentami niezbędnymi do uzyskania pozytywnej decyzji są dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu od pracodawcy. Istnieje jednak alternatywa dla takich rozwiązań – firmy pożyczkowe oferujące korzystne finansowo pożyczki ratalne na duże kwoty. Czym się charakteryzują?
Pożyczka pozabankowa online na raty
Rozwiązanie będące kompromisem pomiędzy skomplikowanym procesem pożyczek gotówkowych bankowych a wysoko oprocentowanymi pożyczkami krótkoterminowymi to odpowiedź na potrzeby klientów. Korzystając z takiej oferty, można pożyczyć nawet 60 tys. zł na 96 miesięcy. To połączenie najwyższych standardów finansowania z prostym i przejrzystym procesem uzyskania pożyczki.
Czym wyróżniają się takie pożyczki?
- Minimum formalności, uproszczony proces uzyskania pożyczki przeprowadzany w 100% online.
- Możliwość wyboru ilości rat.
- Ocena zdolności kredytowej przy pomocy narzędzi analitycznych opartych na najnowszych technologiach.
- Szybka decyzja i pieniądze na koncie w ciągu kilku minut.
- Prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania.
- Możliwość wybrania dnia miesiąca, w którym klient będzie spłacał ratę.
- Kody rabatowe udostępniane przez pożyczkodawcę.
Kredytodawca w reklamach dotyczących kredytu konsumenckiego niezawierających danych dotyczących kosztu kredytu konsumenckiego podaje konsumentowi rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Informację tę podaje się konsumentowi w sposób co najmniej tak samo widoczny, czytelny i słyszalny jak pozostałe informacje przekazywane w reklamie. Informacje podaje się na podstawie reprezentatywnego przykładu. Przy określaniu reprezentatywnego przykładu należy określić warunki umowy o kredyt konsumencki, na których kredytodawca lub pośrednik kredytowy spodziewa się zawrzeć co najmniej dwie trzecie umów danego rodzaju przy uwzględnieniu przez te umowy średniego okresu kredytowania, całkowitej kwoty kredytu i częstotliwości występowania na rynku umów danego rodzaju.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.