oprac. Maciej Deja| 

Grzegorz Schetyna. Przegrał z PiS, ale nie zamierza się poddać

33

Koalicja Europejska zdobyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego ponad 8 proc. mniej głosów niż PiS. Od bloku odłączyli się już Ludowcy. Pomysłodawca Koalicji i lider PO Grzegorz Schetyna zapowiada, że do jesieni PSL wróci na wspólne listy.

Grzegorz Schetyna jest przekonany, że PSL wróci do Koalicji Europejskiej
Grzegorz Schetyna jest przekonany, że PSL wróci do Koalicji Europejskiej (East News, Jacek Domiński/Reporter)

"Ktoś, kto mówi, ze trzeba dezintegrować opozycję, działa na rzecz PiS" - powiedział Schetyna w wywiadzie dla "Polityki". Szef Platformy Obywatelskiej przekonywał w nim, że nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji, a PSL "chce budować segmenty opozycyjne (...) żeby się ze sobą dopełniały".

Schetyna przyznał też, że partia ma już wyniki wstępnych badań, które pokazują skalę porażki w KE w terenie. "(...) zamówiliśmy przekrojowe, pełne badania, aby móc postawić jak najlepszą diagnozę tego, co się wydarzyło. Bez niej nie chcę dokonywać jednoznacznych ocen" - czytamy.

Grzegorz Schetyna zbiera siły na jesień. Co z Biedroniem?

Pomysłodawca KE liczy też na poszerzenie bloku o Wiosnę Roberta Biedronia. "Uważam, że jego wyborcy będą szukali tego, co wspólne" - powiedział Schetyna. Chodzi o praworządność i zachodnie standardy.

Zobacz także: Zobacz też: Zapytaliśmy Tuska i Schetynę o ich "konflikt"

Szef PO nie chciał zadeklarować, jaką rolę widzi dla samorządowców. We wtorek w Gdańsku Donald Tusk wręcz namaścił prezydentów największych miast do przewodzenia opozycji. "Nie jestem zwolennikiem pisania scenariuszy pod presją, na szybko". Schetyna dał do zrozumienia, że decyzja o roli w kampanii Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka czy Hanny Zdanowskiej zapadnie najwcześniej za kilka tygodni.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić