Natalia Durman
Natalia Durman| 

Grzegorz Schetyna "wyprzedza" Jarosława Kaczyńskiego. Niechlubny sondaż

48

Najwięcej Polaków nie ufa szefowi PO Grzegorzowi Schetynie - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na drugim miejscu plasuje się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polacy są podzieleni ws. Jarosława Kaczyńskiego
Polacy są podzieleni ws. Jarosława Kaczyńskiego (Agencja Gazeta, Dawid Zuchowicz)

Grzegorzowi Schetynie nie ufa 45 proc. Polaków (spadek o 4 punkty proc. w stosunku do lutego), a ufa - 23 proc. (wzrost o 3 punkty proc.). Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 42 proc. ankietowanych (spadek o 1 punkt proc.), taki sam odsetek badanych deklaruje wobec szefa PiS zaufanie (wzrost o 2 punkty proc.).

Komu ufamy? Duda, Morawiecki, Kukiz

Kto cieszy się największym zaufaniem? Prowadzenie w marcowym rankingu utrzymał Andrzej Duda. Zaufanie do niego zadeklarowało 64 proc. Polaków - o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Prezydentowi nie ufa 23 proc., co oznacza spadek względem lutego o 3 punkty proc.

Drugi w rankingu jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 55 proc. ankietowanych, a 28 proc. deklaruje wobec niego nieufność. Notowania szefa rządu od ostatniego badania nie zmieniły się.

Trzecią pozycję w rankingu zaufania zajmuje lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz. Ufa mu 46 proc. badanych (wzrost o 1 pkt. proc. w stosunku do lutego), nie ufa - 23 proc. (wzrost o 1 punkt proc.).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Potem Ziobro i Szydło

44 proc. Polaków (bez zmian) deklaruje zaufanie do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Nie ufa mu 34 proc. badanych (spadek o 1 punkt proc.).

Podobny wynik zanotowała wicepremier Beaty Szydło. Ufa jej 44 proc. ankietowanych (wynik również bez mian), zaś nie ufa - 37 proc. (wzrost o 1 punkt proc.).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 7-14 marca 2019 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 982 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także: Zobacz także: Jaki składa deklarację ws. debaty po angielsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić