Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

Intrygujący skok w sondażu CBOS. "Wynik najlepszy z dotychczasowych"

11
Podziel się:

Nie prezydenta, nie parlamentu, a zmiana oceny działalności Państwowej Komisji Wyborczej zwracają największą uwagę w najnowszym sondażu CBOS. Dobrze myśli o niej 69 proc. Polaków. To aż o 20 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Wyniki ws. PKW są dużo lepsze niż w roku ubiegłym
Wyniki ws. PKW są dużo lepsze niż w roku ubiegłym (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Źle o PKW myśli jedynie 5 proc. badanych - w 2017 r. było to 15 proc. Niezdecydowanych pozostaje 26 proc., podczas gdy w ubiegłym roku odsetek ten wynosił 38 procent.

CBOS podkreśla, że wyniki dotyczące oceny Państwowej Komisji Wyborczej są najlepszymi z dotychczas zarejestrowanych. Pozytywne opinie przeważają we wszystkich analizowanych elektoratach partyjnych.

Ośrodek spytał też Polaków m.in. o ocenę prezydentury Andrzeja Dudy. I tak, 60 proc. ankietowanych ocenia ją pozytywnie (wzrost o 1 pkt. proc. od października), zaś 30 proc. - negatywnie (spadek o 1 pkt. proc.). Brak jednoznacznej opinii deklaruje 10 proc. ankietowanych.

Badani wypowiedzieli się też o działalności Sejmu. Pozytywnie o nim wypowiada się 33 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc.), natomiast źle - 51 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). 16 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Podobny odsetek badanych, jak w przypadku Sejmu, ma dobre zdanie na temat prac Senatu (34 proc.), co stanowi wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu do października. Złą opinię na temat pracy senatorów ma 42 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt. proc.). Niezdecydowani w tej kwestii to 24 proc.

Bardzo wysokie noty zdobyli w sondażu samorządowcy. Ich pracę w swojej miejscowości pozytywnie ocenia aż 73 proc. badanych (w październiku odsetek ten wynosił 70 proc.). Negatywnie na temat działalności władz samorządowych wypowiada się 20 proc. badanych (mniej o 3 pkt. proc. w porównaniu z ubiegłym miesiącem).

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-15 listopada 2018 roku metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na liczącej 1051 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera w KNF. Tomasz Siemoniak: PiS jest na równi pochyłej, przegra wybory

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Tu i teraz
4 lata temu
ciekawe jakie jest społeczne zaufanie do pijawki toruńskiej ?...rząd i prezydent przed nim na kolanach...
gość
4 lata temu
Zachwycacie się PKW bo nie wiecie, jakie nadużycia mogą być dokonywane w lokalach wyborczych poprzez zaniechanie i lekceważenie obowiązków nie mówiąc już o możliwości nadużyć i fałszerstw. To jest jeden wielki pic na wodę fotomontaż, a głupi lud myśli, ze ma wpływ na cokolwiek. Demokracja to w obecnym wydaniu stek bzdur z lewackim zamordyzmem w drodze na zatracenie europejskich wartości i europejskiej cywilizacji.
lmun
4 lata temu
Pekawu na Prezydenta!
Jo
4 lata temu
80% Polaków zagłosuje na PIS
rubikoń
4 lata temu
Jeszcze tylko wywalić tych staruchów szkolonych w moskwie i PKW będzie czysta,a pro po ,dla czego niegdyś uznano za incydent podrzucanie kart wyborczych przez Julię Piterę,przecież znaleziono w jej samochodzie całe pliki kart wypełnionych na PO.Rozumiem że platfusiarnia przedawniła,ale kara na taki bandytyzm powinna być.
adam
4 lata temu
podobno też brałem udział w tym sondażu, tylko czy może mi ktoś powiedzieć co to jest PKW????
GB
4 lata temu
te sondaze robi ten z wasami ktory zasiedzial sie na fotelu a znierubstwa i bezczynnosci cofnol sie w rozwoju ze niepotrafo sie wyslowic
Robert
4 lata temu
A kiedy bedziemy mieli polski rzad?
Jgddv
4 lata temu
Kto normalny zagłosuje na PiS dobrej zmiany KNF im nie wypaliło na premie nie ma
pl
4 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
XYZ
4 lata temu
Stopniowanie kłamstw - małe kłamstwo, duże kłamstwo i BADANIE STATYSTYCZNE!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić