Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Podziel się:

Nieszczęśliwy wypadek czy poważne zachorowanie to przykładowe przyczyny komplikacji w życiu naszym i najbliższych. Jeśli w dodatku jesteśmy jedyną osobą, która zarabia, to nagle może się okazać, że rodzina pozostaje bez środków do życia. Warto brać pod uwagę takie ryzyko oraz zdecydować się na ubezpieczenie na życie i zdrowie. Co daje taka ochrona?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?
(Aviva)

Polacy nie mają oszczędności

Biorąc pod uwagę różne scenariusze, które mogą się nam przytrafić w życiu, powinniśmy się starać mieć jak najwięcej oszczędności, aby w razie utraty pracy czy poważnego zachorowania nasi najbliżsi mieli środki i mogli poradzić sobie z tą nową trudną sytuacją. Niestety nie każdy jest w stanie wygospodarować takie środki.

Z wyników badania Krajowego Rejestru Długów, które opublikowano na początku 2021 roku, wynika, że aż 24 proc. respondentów nie ma żadnych oszczędności. Co dziesiąta osoba ma nie więcej niż 1000 zł, 17 proc. ma powyżej tysiąca, ale mniej niż 5 tys., natomiast 1/3 badanych ma na czarną godzinę więcej pieniędzy niż 5 tys. Większości osób posiadane oszczędności nie wystarczą na dłużej niż pół roku. ¼ respondentów byłaby się w stanie utrzymać z oszczędności przez maksymalnie 3 miesiące, a 1/5 przez miesiąc. Taka sytuacja nie napawa optymizmem – w praktyce może się okazać, że szybko będziemy skazani na pożyczanie pieniędzy od bliskich czy od firm pozabankowych.

Warto, abyśmy jak najlepiej zabezpieczyli naszych bliskich. Możemy im zapewnić środki w razie wystąpienia takich problemów, jeśli wybierzemy jak najlepsze ubezpieczenie na życie. Co daje taka ochrona i na co zwrócić uwagę, gdy się ją wybiera?

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Ochrona ubezpieczeniowa powinna mieć jak zakres który odpowiada naszym potrzebom. Aby wybrać korzystne ubezpieczenie na życie, należy zwrócić uwagę na:

  • Sumę ubezpieczenia – a także na wysokość świadczenia, które może zostać nam wypłacone w przypadku wystąpienia poszczególnych zdarzeń, które obejmuje ochrona. Na przykład w Avivie ubezpieczenie na życie i zdrowie pozwala otrzymać nawet do 800 tys. zł w razie poważnej choroby. Wsparcie finansowe jest zapewniane w przypadku 45 zachorowań, a w tym raka, zawału serca i udaru mózgu.
  • Zakres ochrony – wypłata świadczenia w razie poważnego zachorowania to tylko jedna z wielu zalet korzystania z takiej polisy. Ponadto możemy skorzystać z innych umów dodatkowych, dzięki którym uzyskamy wsparcie finansowe towarzystwa w różnych sytuacjach. Na przykład mamy do wyboru opcję uzyskania drugiej zagranicznej opinii medycznej w razie poważnych problemów ze zdrowiem. Możliwa jest także wypłata środków w razie niezdolności do pracy czy też korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Co więcej, polisa może również obejmować zdrowie i życie bliskich – dzięki umowom dodatkowym.
  • Cenę – nie powinien to być najważniejszy czynnik, ale zapewne każdy określa, ile chce maksymalnie wydać na ochronę. Czasami warto wziąć pod uwagę podwyższenie tej kwoty, gdyż może to nam dać szerszą ochronę, obejmującą więcej ryzyk i z wyższą sumą ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie nie jest polisą dla wybranych. To ochrona, która może się przydać w zasadzie wszystkim. Warto mieć na uwadze różne problemy i dolegliwości, które mogą się nam przydarzyć. Polisa na życie i zdrowie może być dla nas w takim przypadku niezbędnym wsparciem.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić