Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Jarosław Gowin: następnego kandydata do TK wskaże Porozumienie

8
Podziel się:

Wicepremier Jarosław Gowin wyjawił, że jednym z elementów nowej umowy koalicyjnej jest wskazanie przez jego ugrupowanie kolejnego kandydata do Trybunału Konstytucyjnego. - Mogę powiedzieć tyle, że jest to przedstawiciel świata akademickiego, profesor z bardzo wybitnym dorobkiem i wybitną pozycją naukową - dodał.

Jarosław Gowin: następnego kandydata do TK wskaże Porozumienie
Jarosław Gowin: następnego kandydata do TK wskaże Porozumienie (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Kandydatem, którego w styczniu poprze cały obóz Zjednoczonej Prawicy w wyborach sędziów TK, będzie osoba wskazana przez Porozumienie - powiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin ujawnił, że takie ustalenie przyjęto podczas negocjacji nad nową umową koalicyjną Zjednoczonej Prawicy (pomiędzy PiS, Solidarną Polską a Porozumieniem). - Ta umowa nie jest jeszcze podpisana, ale jest sukcesywnie realizowana - dodał.

Zobacz także: Stanisław Piotrowicz w TK. Włodzimierz Czarzasty nie przebierał w słowach

- Nie jestem jeszcze upoważniony, by podawać państwu nazwisko tej osoby, ale ona jest już oczywiście uzgodniona z naszymi koalicjantami. Mogę powiedzieć tyle, że jest to przedstawiciel świata akademickiego, profesor z bardzo wybitnym dorobkiem i wybitną pozycją naukową - ujawnił polityk Porozumienia.

W ubiegły czwartek Sejm wybrał trzech nowych sędziów TK: Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę. Wszyscy zostali zgłoszeni przez PiS.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Toni
3 lata temu
Jezeli ktokolwiek bedzie chcial wspolpracowac z nowymi sedziami TK pod obecnym kierownictwem to jest zawodowy samobojca.
Dubudubidu
3 lata temu
TK.... Gowin ma chyba na myśli Tomograf Komputerowy... Trybunal Konstytucyjny już nie istnieje przecież.. Jest wydmuszką...
???????
3 lata temu
jestem w szoku, ze p.Gowin spokojnie spi i nie jest mu wstyd....Kiedys w PO....dzis wierny koalicjant??? nie potrafie zrozumiec zmiany frontu
txt
3 lata temu
Czyli porozumienie okrągłostołowe wciąż trwa, więc kandydata do tk wskaże episkopat.
Ryś
3 lata temu
Dwie kreatury - to hańba dla PiS
lili
3 lata temu
NIEZKAZITELNY JAK PIOTROWICZCO TAM KOMUNA KAZALI CO TAM TO TAM BYLES I ROBILES WYKONYWALES ZA PIENIADZE KONIEC
lili
3 lata temu
SZLCHETNA POSTAC SKROMNA DELIKATNA ZNANA Z BEZSTRONNOSCI UWIELBIANA PRZEZ POLAKOW I DOCENIONA PRZEZ PODWLADNEGO JAK PANI KRYSTYNA PAWLOWICZ
Podatnik
3 lata temu
Jako podatnik domagam się ścisłej kontroli pracy na uczelniach i ścisłej weryfikacji efektów pracy. Takiego marnotrawienia naszych pieniędzy chyba nie ma na świecie. Tyle razy była zapowiadana zmiana i co? i nic? Może 10-20% profesorów coś robi konkretnego. Reszta do banda darmozjadów. Mieszkam na osiedlu wśród naukowców, do pracy ruszają o 9.00 a o 13.00 widzę wszystkich pod blokiem z pieskami na spacerku. Gdzie ta ich praca i wyniki? Jedyny efekt to taki że tylko 2 uczelnie są na szarym końcu listy singapurskiej. W PL profesor za przepisywanie starych niemieckich podręczników bierze z dodatkami 12 tyś na rękę. Skandal
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić