Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Marek Grabski
|

Jarosław Kaczyński "architektem reaktywacji" PO?

21
Podziel się:

- Architektem reaktywacji Platformy jest Jarosław Kaczyński. Głównie poprzez obsesyjną nienawiść do Tuska. Kaczyński jest tak ogarnięty obsesją, że sam go tutaj do Polski ściąga. Ściąga swojego egzekutora - powiedział profesor Tomasz Nałęcz w "Faktach po Faktach".

Jarosław Kaczyński "architektem reaktywacji" PO?
(PAP, Marcin Obara)

PO przed PiS

Tomasz Nałęcz, razem z profesorem Pawłem Śpiewakiem skomentowali w środę wieczorem wyniki sondażu partyjnego przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 31 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Platformę Obywatelską - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA. Partia Grzegorza Schetyny zanotowała wzrost poparcia o 4 punkty procentowe w porównaniu do badania z marca 2017 roku i wysunęła się na pozycję lidera.

Drugie miejsce przypadłoby liście tworzonej wspólnie przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę. Partie tworzące obecny rząd wskazało 29 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do sondażu z marca). Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 10 proc. respondentów (bez zmian).

"PiS robi coraz więcej głupstw"

- Wynik pokazuje, że PiS ma trwały elektorat i się tego nie zmieni. Strategia Jarosława Kaczyńskiego daje skutki - ocenił Śpiewak. Dodał jednak, że "wszystkie grupy, które zadecydowały o wyniku, zostały stracone dla partii". - Nie sposób powiedzieć czy PiS ma jakieś zdolności koalicyjne - dodał.

- PiS robi coraz więcej głupstw - stwierdził z kolei Nałęcz. - Ten wynik sondażu jest zbliżony do wyniku wyborczego PiS z 2007 roku. Mój wniosek jest pesymistyczny. Mając takie poparcie od 2007 roku Kaczyński grzał twardo ławy opozycji przez osiem lat - dodał profesor.

Źródło: TVN24

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
WróżkaLena
5 lata temu
Niestety. Według mojej wizji i szklanej kuli, PiS POrządzi aż do jesieni 2019 roku
obawa
5 lata temu
PiS sam się wypali -bo już nic nie można dać biednym-pustoszy się sejf państwowy-a ludzie chcą więcej i więcej...........taki to naród,
ZetA
5 lata temu
U nas chyba nie jest trudno zdobyć punkty u wyborców. Pamiętacie Tymińskiego ? Nie mamy pamięci politycznej. Za trzy lata może być różnie.
PiS
5 lata temu
Niezbyt rozgarnięty Nałecz tym razem ma racje
J.jan
5 lata temu
Naród ma dość kłamstwa
xxc
5 lata temu
artykul beka nic niemajac wspolnego z rzeczywistoscia.
Deuter
5 lata temu
Wali mnie to,jak sam sobie życia nie ułożysz to żadna pseudo partia ci w tym nie pomoże bo po prostu to darmozjady
B52
5 lata temu
Jarek pokochaj POgan a znikną
szef
5 lata temu
Zobaczy się w wyborach samorządowych i żadne sondaże czy twórcza księgowość PSL nie pomogą szKODnikom ... no ale teraz można się trochę przecież poonanizować sondażami na zamowienie tvn ( ci od podrzucania butelek po piwie do śmietnika policji ). Pozdrawiam.
.
5 lata temu
Sukcesy rządu: Szydło jezdzi po instrukcje (ostatnio do Merkel) i nad niczym nie panuje Macierewicz wykańcza Polską armie Zalewska wykańcza edukacje Waszczykowski wykańcza pozycje polski na arenie miedzynarodowej Szyszko wykańcza puszczę i polskie drzewa Ziobro wykańcza niezawisłe sądy Radziwił wykańcza in vitro i polskie szpitale Gliński wykończył Muzeum II Wojny i wykańcza kulture Sukcesy PISu i ich współpracowników: Misiewicz poniżył Polską armie Piotrowicz wykończył Trybunał Konstytucyjny Kurski wykończył TVP Berczyński wykończył Caracale Chazan wykańcza kobiety Rydzyk wykończył Polski kościół Kaczyński wykończył dorobek Polski ostatnich 27 lat Codziennie afery mniejsze lub większe,misiewicze,kolesiostwo,nepotyzm i zakłamanie,ilości skasowanych limuzyn nikt już nie liczy...prawdziwa dobra zmiana...
.
5 lata temu
27:1 i po co się było kopać z koniem ?
nick
5 lata temu
nie róbcie ludziom wody z mózgu! Pis chce dobrze totalnie przeszkadza targowica
nick
5 lata temu
nie róbcie ludziom wody z mózgu! Pis chce dobrze totalnie przeszkadza targowica
nick
5 lata temu
Ludzie !osiągnięcia rządu Tuska;; straszenie Pisem, moherami podwyższenie wieku emerytalnego,2 katastrofy lotnicze ,wyprzedaż stoczni,Kasprowego,zwolnienie z tv dziennikarzy prawicowych itd
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić