Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

"Jarosław Kaczyński jest tchórzem". Posłanka Nowoczesnej może dostać karę za napis na koszulce

60
Podziel się:

"Zachowanie Pani poseł jest karygodne i powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem Komisji Etyki Poselskiej" - napisał w piśmie skierowanym do przewodniczącego tejże Komisji Ryszard Terlecki. Posłowi PiS nie spodobała się niestandardowa koszulka, w której parlamentarzystka wystąpiła w mediach.

Joanna Scheuring-Wielgus jest gotowa wytłumaczyć się z napisu
Joanna Scheuring-Wielgus jest gotowa wytłumaczyć się z napisu (Agencja Gazeta, Wojciech Kardas)

– Naganę chce mi dać osoba, która mówi do posłów "zjeżdżaj głupku" albo "ty pajacu". Wydaje mi się, że takie słowa to znieważenie powagi Sejmu – to po pierwsze. Po drugie, ja jako posłanka wyrażam swoją opinię, bo dla mnie każda osoba, która coś robi i nie bierze za to odpowiedzialności, jest po prostu tchórzem – stwierdziła w rozmowie z onet.pl Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka nie zgadza się z Ryszardem Terleckim. Przewodniczący klubu PiS skierował do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej list, w którym ocenił, że "zachowanie Pani poseł łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Zachowanie Pani poseł jest karygodne i powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem Komisji Etyki Poselskiej".

Poszło o koszulkę z napisem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem", która posłanka założyła na rozmowę w Radiu ZET. Wcześniej podobne słowa kierowała do prezesa PiS bezpośrednio z mównicy sejmowej.

Zobacz także: Schmidt o planie Petru: To odpowiedni moment na stworzenie przeciwwagi dla Morawieckiego

Tak się składa, że przewodniczącym Komisji Etyki Poselskiej jest poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Scheuring-Wielgus zapewniła jednak, że stawi się, by wytłumaczyć swoje zachowanie, jeśli będzie taka potrzeba. Ale napisu "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" na koszulce nie żałuje.

– To jest prawda. To stwierdzenie faktu. Osoba, która za kimś się ukrywa, przyjmuje postawę tchórza. Samo uzasadnienie jest śmieszne, bo nie wiem, jaki związek ma napis na koszulce z powagą Sejmu. Więcej z powagą Sejmu ma jutrzejsze posiedzenie Komisji Etyki, na którym będzie rozpatrywany wniosek o "zdradzieckich mordach", niż koszulka z napisem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" - uznała.

Źródło: onet.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(60)
Papa
5 lata temu
Do psychiatry z tą wariatką i jej podobnym w tych śmiesznych partiach i antypolskich manifach.
Edka
5 lata temu
Wstyd i chańba i my mamy na takich glosowac stać bo tylko na to ich stać nigdy !!!
Anka
5 lata temu
Ukarać jesteśmy za tym
Ad
5 lata temu
Jedyne co mnie interesuje to .... kto wybrał takie zjawisko do Sejmu ? Może wytoczysz mi proces jak Jackowi Międlarowi wyjątkowo bezrozumna kobieto ?
czyż nie
5 lata temu
w końcu lubi zwierzęta ,a tchórz to ładny futrzak
Lady
5 lata temu
Nowośmieszna i ta od dość dyktatu kobiet !!!, wy jesteście mniej niż zero ,tak jak śpiewał pewien zespół !!!!
mały jan
5 lata temu
Akurat tej posłance należy wybaczyć taki napis. Tyle razy mówiła bez sensu a logika jej rozumowania zostawiała tyle do życzenia, że wybaczmy jej gdyż może znowu nie wie co czyni.
Iwona
5 lata temu
Nowoczesna jeśli nie zmieni swoich zachowań, przepadnie jak partia Palikota i sam Palikot. Pani Wielgus mówi o tolerancji, wzajemnym szacunku, a co robi, każdy kto obserwuje scenę polityczną, widzi
zlepek
5 lata temu
Do czego ta pseudo targowica lewacka doprowadziła? Nic humoru nic HONORU.
Marek
5 lata temu
Kaczynski znowu obrazony . Przeciez on jest taki madry i wspaniomyslny i sympatyczny. Nawet koty go lubja
Precz z dykta...
5 lata temu
Ta pani o nazwisku nie do wymówienia ma oprócz paskudnej gęby, co się zdarza i nie jest jej winą, duże braki w wychowaniu co bardzo źle świadczy o jej rodzicach. Ale najgorsza i tak jest jej prostota, głupota i kompletny brak autorefleksji...
jasnowidz
5 lata temu
Petrusko można darować,ale jak już babsztylowi się w głowie przewraca to już tylko psychiatra.Powinni założyć koszulki z jej fotką z podpisem że jest lesbijką! Kto tym ludziom daje mandaty poselskie,kto tych cymbałów wybiera na posłów?!
MM
5 lata temu
Bochaterka całom gembom
KOLE
5 lata temu
!00% prawda. To tchórz, za plecami którego ciagle stoi 5 ochroniarzy i Jojo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić