oprac. Magdalena Nałęcz-Marczyk| 
aktualizacja 

"Jarosław Kaczyński jest tchórzem". Posłanka Nowoczesnej może dostać karę za napis na koszulce

76

"Zachowanie Pani poseł jest karygodne i powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem Komisji Etyki Poselskiej" - napisał w piśmie skierowanym do przewodniczącego tejże Komisji Ryszard Terlecki. Posłowi PiS nie spodobała się niestandardowa koszulka, w której parlamentarzystka wystąpiła w mediach.

Joanna Scheuring-Wielgus jest gotowa wytłumaczyć się z napisu
Joanna Scheuring-Wielgus jest gotowa wytłumaczyć się z napisu (Agencja Gazeta, Wojciech Kardas)

– Naganę chce mi dać osoba, która mówi do posłów "zjeżdżaj głupku" albo "ty pajacu". Wydaje mi się, że takie słowa to znieważenie powagi Sejmu – to po pierwsze. Po drugie, ja jako posłanka wyrażam swoją opinię, bo dla mnie każda osoba, która coś robi i nie bierze za to odpowiedzialności, jest po prostu tchórzem – stwierdziła w rozmowie z onet.pl Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka nie zgadza się z Ryszardem Terleckim. Przewodniczący klubu PiS skierował do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej list, w którym ocenił, że "zachowanie Pani poseł łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Zachowanie Pani poseł jest karygodne i powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem Komisji Etyki Poselskiej".

Poszło o koszulkę z napisem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem", która posłanka założyła na rozmowę w Radiu ZET. Wcześniej podobne słowa kierowała do prezesa PiS bezpośrednio z mównicy sejmowej.

Zobacz także: Schmidt o planie Petru: To odpowiedni moment na stworzenie przeciwwagi dla Morawieckiego

Tak się składa, że przewodniczącym Komisji Etyki Poselskiej jest poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Scheuring-Wielgus zapewniła jednak, że stawi się, by wytłumaczyć swoje zachowanie, jeśli będzie taka potrzeba. Ale napisu "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" na koszulce nie żałuje.

– To jest prawda. To stwierdzenie faktu. Osoba, która za kimś się ukrywa, przyjmuje postawę tchórza. Samo uzasadnienie jest śmieszne, bo nie wiem, jaki związek ma napis na koszulce z powagą Sejmu. Więcej z powagą Sejmu ma jutrzejsze posiedzenie Komisji Etyki, na którym będzie rozpatrywany wniosek o "zdradzieckich mordach", niż koszulka z napisem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" - uznała.

Źródło: onet.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić