oprac. Natalia Durman| 
aktualizacja 

Jarosław Kaczyński o Patryku Jakim. Wyraził zdecydowaną opinię

42
Podziel się:

Patryk Jaki zebrał superlatywy od Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS stwierdził, że kandydat na prezydenta Warszawy "będzie wiele znaczył w polskiej polityce i historii". - Tu widać talent, widać tę siłę, energię, pewność siebie, spokój - uważa Kaczyński.

Jarosław Kaczyński pytany był, jak ocenia pracę kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy
Jarosław Kaczyński pytany był, jak ocenia pracę kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy (PAP, Krzysztof Świderski)

Słowa Jarosława Kaczyńskiego padły w rozmowie z TVP Opole. Właśnie w tym mieście odbywała się w niedzielę wojewódzka konwencja samorządowa PiS. Z Opola pochodzi Patryk Jaki.

- Pochwalę się panu: kiedy go po raz pierwszy zobaczyłem - na takim młodzieżowym spotkaniu - to zobaczyłem, od razu można powiedzieć, po minucie, że to jest człowiek, który będzie w polskiej polityce wiele znaczył (...) Tu widać talent, widać tę siłę, energię, pewność siebie, spokój. Naprawdę, ktoś, kto może - bo to przecież młody człowiek - jeszcze kilka dziesięcioleci być czynny w polityce, wiele znaczyć, wiele zrobić, wiele zrobić dobrego - mówił prezes PiS.

Kaczyński pytany był również, jak ocenia pracę Patryka Jakiego włożoną w kampanię i jego szanse na zwycięstwo w Warszawie. Ocenił, że Jaki "pracuje fantastycznie", ma szansę na zwycięstwo, ale "jest to bardzo trudne".

Pytany, czy kandydat Zjednoczonej Prawicy może złamać mit, że Warszawa jest antypisowska, oraz że "przecież wcześniej ten mit złamał śp. prezydent Lech Kaczyński - również zdobył władzę w Warszawie", prezes PiS wyraził nadzieję, że złamie.

- Od czasów mojego śp. brata wiele się zmieniło. A poza tym mój brat kandydował na prezydenta Warszawy mając bardzo, bardzo duży dorobek polityczny. Należał do najbardziej doświadczonych polskich polityków. Pełnił wiele różnych funkcji i to mu na pewno pomagało - wyjaśnił Kaczyński. Dodał, że Jaki tego rodzaju atutu nie ma, ale ma za to "tę niebywałą energię i po prostu wielkie zdolności polityczne".

Co mówią sondaże?

Z niedawnego sondażu pracowni Estymator wynika, że główny rywal Jakiego, Rafał Trzaskowski (PO), może liczyć na 40 proc. głosów, natomiast Patryk Jaki (PiS) - na 39 proc. Pozostali kandydaci mogą liczyć na jednocyfrowe poparcie.

Z opublikowanego wcześniej sondażu Kantar Millward Brown SA również wynikało, że warszawiacy w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy wybiorą Trzaskowskiego. Dystans do drugiego w zestawieniu Patryka Jakiego wynosił nieco więcej, bo kilka procent (37 proc. wobec 33 proc.). Dopiero w drugiej turze dochodziło do większej różnicy w podziale głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zdecydowanych było oddać głos 56 proc. badanych. Patryk Jaki mógł liczyć na poparcie 37 proc. respondentów.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Źródło: pap.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zdzisław Krasnodębski: teza o jednowładztwie Kaczyńskiego jest szalona, nikt nie mówi o jego następcy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić