oprac. Violetta Baran| 

Jarosław Kaczyński pozwał Ryszarda Petru. "Wytoczył mi proces za tweeta"

57

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwał lidera partii Teraz! Ryszarda Petru. Chodzi o wpis na Twitterze, w którym Petru nazwał Kaczyńskiego "oszustem".

Ryszard Petru został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego
Ryszard Petru został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego (PAP, Radek Pietruszka)

"Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem - napisał w styczniu na swoim profilu na Twitterze Ryszard Petru. Tak odniósł się do doniesień "Gazety Wyborczej" ws. tzw. taśm Kaczyńskiego. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek natychmiast zapowiedziała złożenie pozwu przez prezesa PiS w tej sprawie.

1 lutego Kaczyński skierował do Petru wezwanie przedsądowe za nazwanie go "oszustem" - polityk koła Teraz! miał usunąć tweeta i zapłacić 10 tys. zł na rzecz "Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim". Na przeprosiny na Twitterze Petru mial dwa dni. Nie spełnił jednak żądania Kaczyńskiego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W czwartek wieczorem Petru poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Jarosław Kaczyński wytoczył mu proces, przypominając treść tweeta sprzed miesięcy. Dorzucił też: "Jedynym człowiekiem, która trafia do sądu za aferę Srebrnej, jestem ja! Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić