Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Jarosław Kaczyński pozwał Ryszarda Petru. "Wytoczył mi proces za tweeta"

49
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwał lidera partii Teraz! Ryszarda Petru. Chodzi o wpis na Twitterze, w którym Petru nazwał Kaczyńskiego "oszustem".

Ryszard Petru został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego
Ryszard Petru został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego (PAP, Radek Pietruszka)

"Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem - napisał w styczniu na swoim profilu na Twitterze Ryszard Petru. Tak odniósł się do doniesień "Gazety Wyborczej" ws. tzw. taśm Kaczyńskiego. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek natychmiast zapowiedziała złożenie pozwu przez prezesa PiS w tej sprawie.

1 lutego Kaczyński skierował do Petru wezwanie przedsądowe za nazwanie go "oszustem" - polityk koła Teraz! miał usunąć tweeta i zapłacić 10 tys. zł na rzecz "Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim". Na przeprosiny na Twitterze Petru mial dwa dni. Nie spełnił jednak żądania Kaczyńskiego.

W czwartek wieczorem Petru poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Jarosław Kaczyński wytoczył mu proces, przypominając treść tweeta sprzed miesięcy. Dorzucił też: "Jedynym człowiekiem, która trafia do sądu za aferę Srebrnej, jestem ja! Jarosław Kaczyński wytoczył mi właśnie proces za tweeta".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
Lizusek Preze...
3 lata temu
Przepraszam za błąd, obrzucony błotem miało być.
Lizusek preze...
3 lata temu
Tak trzymaj Prezesie Jarosławie, nie można pozwolić na to, żeby ktokolwiek mięlił jęzorem jak mu się podoba. Dziś Pan Prezes, jutro ktoś z Was może zostać obrzucony płotem.
Tt
3 lata temu
Rysiu a ty po co się odzywasz jeszcze. Pogadaj z tymi panienkami które ci rogi poprawiły. Jesteś tylko cieniem siebie samego sprzed lat
max
3 lata temu
Przynajmniej jest konsekwentny
polak
3 lata temu
Kaczynski Polska Duma Narodowa.
ufo
3 lata temu
Alle pi..pisowskie trolle komentuja
Piks
3 lata temu
Czekam na rozwój wydarzeń. 1) Gdy wygra Petru - to Kaczyński będzie go przepraszać? To będzie ciekawe. 2) Gdy wygra Kaczyński - to nie trzeba będzie płacić za usługi zlecone i wykonane? Fajnie, bo mam samochód do naprawy. 3) Kaczyński się wycofa? Jeszcze fajniej, bo wyjdzie, ile jest warte to jego ciągłe straszenie..
Ten tu
3 lata temu
Czyli można coś zamówić ustnie, odebrać i nie zapłacić i nie jest się oszustem? Super. Jutro idę na targ i będę zawiać ile wlezie. I niech któryś się o kasę upomni tylko.
Moj nick
3 lata temu
O Morawieckim też piszą, że jest ekonomistą a jest jedynie historykiem. Może jeszcze histerykiem.
ppp
3 lata temu
no Rysiu zadarłeś ze złym człowiekiem on ma pewną część ciała zlasowaną ale co prawda to prawda
Fajnie
3 lata temu
Czyli Kaczyński uważając, że został obrażony przyznał się niniejszym do owych czynów. No bo Petru powiedział, że taki człowiek jest oszustem. Skoro się przyznał to chyba to powinniśmy się teraz tylko zastanawiać czy domniemane czyny wyczerpują znamiona oszustwa.
Rycho Z Małym...
3 lata temu
Ale o co chodzi? Nie wystarczy napisać fakturę?
jas
3 lata temu
gdyby JK jak zwykły obywatel tego kraju został objęty powszechnie stosowaną procedurą wyjaśniającą w sytuacji wystąpienia dziwnego zdarzenia rodzinno biznesowego nie było by dywagacji domysłów i oskarżeń.
Olsen
3 lata temu
Rychu powinien odwiedzać zakłady dla lekko innych i zabawiać ich swoim humorem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić