Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Jarosław Kaczyński: Stanisław Piotrowicz jest "zły", ponieważ nie jest po "właściwej" stronie

43
Podziel się:

- To, że będzie wściekły atak na naszych kandydatów, było do przewidzenia - mówi prezes PiS Jarosława Kaczyński. - Powiedzieliśmy jasno: nie będziemy się kierowali ocenami "Gazety Wyborczej", TVN-u czy "Polityki", ponieważ są to oceny - najkrócej rzecz ujmując - oparte na kłamstwie - dodał.

Jarosław Kaczyński o przyczynie ataków na Stanisława Piotrowicza
Jarosław Kaczyński o przyczynie ataków na Stanisława Piotrowicza (East News, Jan Bielecki)

- Oni z honorami żegnali Wojciecha Jaruzelskiego, oni wysłali do Parlamentu Europejskiego całą ekipę PZPR na czele z Leszkiem Millerem, członkiem Biura Politycznego i sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - przypomina w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska" prezes PiS. - Ale Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz aktywista partyjny i Danuta Huebner, która miała podobną przeszłość - są dla nich dobrzy - dodaje, broniąc kandydatury Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego.

- Pan Stanisław Piotrowicz, niebawem sędzia Trybunału Konstytucyjnego, był atakowany, ponieważ przeprowadzał reformę sądownictwa - tłumaczy w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska" Kaczyński. - Przecież wystarczy dokładnie sprawdzić, co robił w czasie stanu wojennego, w czasach PRL-u, przeczytać akta spraw, które prowadził - dodaje.

Zdaniem prezesa PiS Piotrowicz "nie zrobił nic złego". - Był więc w PZPR, ale należał do tej grupy prokuratorów i sędziów, którzy starali się maksymalnie łagodzić represje - tłumaczy.

- Powiedzmy jasno: Stanisław Piotrowicz jest zły, ponieważ nie jest po "właściwej stronie - i jak już mówiłem - prowadził reformę sądownictwa. Każdy rozsądny człowiek powinien to wiedzieć, bo w tym właśnie tkwią przyczyny tych wściekłych ataków - ocenia prezes PiS.

Zobacz także: Duda pogratulował Tuskowi. Publicyści: to zagrywka kampanijna

Lider PiS pytany był także o kandydaturę Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Uważam, że Andrzej Duda ma tak duże szanse na reelekcję, iż niespecjalnie chcę rozważać sytuację, że przegra - stwierdza Kaczyński.

Kaczyński przypomniał też okoliczności, w jakich wyłoniono kandydata PiS na prezydenta w 2015 roku. - Doszliśmy wtedy do wniosku, że musi wystartować ktoś, kto będzie przeciwieństwem Bronisława Komorowskiego: człowiek aktywny, energiczny, obyty w świecie, znający języki, umiejący się odpowiednio zachować, erudyta, nie mający trudności w kontaktach z ludźmi. I takim człowiekiem był Andrzej Duda - opowiada prezes PiS.

Były premier wspomina, że początki kampanii prezydenckiej Dudy nie były zachwycające, ale "Andrzej okazał się człowiekiem twardym jak stal".

- Przyszedł raz do mnie i powiedział: "Miałem świetne spotkanie". Zapytałem wówczas, ile przyszło osób. On odpowiedział: "Czterdzieści". I był naprawdę z tego bardzo zadowolony - relacjonuje Jarosław Kaczyński. - Ten optymizm i energia przyniosły rezultaty: z czterdziestu zrobiło się najpierw czterysta, później cztery tysiące, a na finiszu kampanii na spotkania przychodziły nieprzebrane tłumy - dodaje.

Źródło: "Gazeta Polska"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(43)
Polacy i Jan ...
3 lata temu
Panie jakis tam...wyjasnie ci skoro tak masz problem zmysleniem logicznym . On jest zly bo jest po stronie ZŁA !!!!!! Czyli pańskiej i panskiej bandy. Dlatego jest zly. Nikt dobry i moralnie nienaganny NIE stoi po pana stronie . Ot co !!!!!
Toni
3 lata temu
"- Powiedzmy jasno: Stanisław Piotrowicz jest zły, ponieważ nie jest po "właściwej stronie - i jak już mówiłem - prowadził reformę sądownictwa." Polegajaca na pdporzadkowaniu sadow politykom PiSu, brawo dla tego pana.
ggggggggggggg...
3 lata temu
Dwa bezczelne typy.
wisus54
3 lata temu
Wiecie skąd Niemcy wzięli ksywę " Kartofel " dla Kaczyńskiego okazuje się że przewidzieli że we wrześniu go wykopią a w maju posadzą.
wisus54
3 lata temu
Panie Kaczyński jestem ciekaw czy jak przyjdzie stanąć przed TS to wykażesz się taką odwagą jak gen. Jaruzelski który już w dniu ogłoszenia stanu wojennego całą odpowiedzialność wziął na siebie?
bear
3 lata temu
Marny , nikczemny człowieczek. Smutne.
pytam
3 lata temu
Co Kaczyński robił całe życie w komunistycznym PRL-u?
w33
3 lata temu
W pale się nie chce mieścić. Prokurator PRL mówił, że sędziowie to złodzieje. Widocznie mu brakuje kasy bo sędzią w TK chce zostać. Historia kołem się toczy. Prezydent Mościcki chciał wysłać Wieniawę do kryminału a wylądował przez pomyłkę w Kwirynale. To samo Piotrowicz pomyłka zamiast w TK powinien wylądować w Trybunale Stanu
IQ
3 lata temu
Jestem zdziwiony czytam wszyscy narzekają ale na wyborach wybrali pis bo rządzą dramat ludzie trzeba się obudzić i usunąć tego psychopatę już są ceny jak w Niemczech
fik
3 lata temu
ty podła zmijo kiedy zdechnieniesz
PiSobolszewia
3 lata temu
STANISŁAW PIOTROWICZ: Były poseł PiS, kandydat to KRS, w PRL w egzekutywie PZPR, Prokurator odznaczony przez I sekretarza KC PZPR Gen. WOJCIECHA JARUZELSKIEGO Brązowym Krzyżem Zasługi za zwalczanie SOLIDARNOŚCI. Jego ofiarami byli między innymi ANTONI PIKUL z SOLIDARNOŚCI i WIESŁAW GĘSICKI z KPN.
Realnie
3 lata temu
Ja tam nie wiem czy zły, dobry czy fałszywy ale splamiony czerwonym reżimem
Ggg
3 lata temu
W spalonym zakładzie 300 osób straciło pracę. Jest tragedia. Niedługo więcej ludzi straci pracę. Nic w pl się nie opłaca. Podatki itp koszt pracy zjada zarobek.
marian
3 lata temu
tak złym i szkodliwym dla Polski jest mały prezes nie piotrowicz bo go by porządni ludzie nie wybrali ale mam nadzieję że kiedyś posadzą małego samozwańca za przywództwo sprawcze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić