Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Jarosław Kaczyński "wysyła" Krystynę Pawłowicz na emeryturę. "Nie miała wyjścia. Musiała odejść"

55
Podziel się:

Decyzja o odejściu kontrowersyjnej posłanki z polityki miała nie należeć do niej samej. Politycy PiS mówią, że została do tego zmuszona przez prezesa PiS. Z kolei opozycja twierdzi, że to tylko tymczasowy zabieg.

Za decyzją o wysłaniu Krystyny Pawłowicz na emeryturę ma stać Jarosław Kaczyński
Za decyzją o wysłaniu Krystyny Pawłowicz na emeryturę ma stać Jarosław Kaczyński (East News, Stanisław Kowalczuk)

Krystyna Pawłowicz nieoczekiwanie poinformowała na Twitterze, że odchodzi z polityki. "Mój czas dobiegł końca. Teraz młodzi. Czas pomyśleć o życiu poza polityką. Zobaczyć miejsca rodzinne, pokurować zdrowie, posprzątać po sobie. Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać" - napisała posłanka PiS.

Podłoże decyzji kontrowersyjnej polityk ma być nieco inne. Wszystko ma związek z dwudniowym posiedzeniem PiS, do którego doszło w Jachrance. Jarosław Kaczyński apelował tam o rozważne korzystanie z mediów społecznościowych. Posłowie mają być oceniani, niczym uczniowie w szkole. Działania na szkodę partii mają skutkować utratą miejsca wyborczego.

Pawłowicz należy do osób, które nie używają dyplomatycznego języka. Jak informuje "Super Express", to spowodowało decyzję prezesa PiS o wysłaniu jej na emeryturę. - Nie miała wyjścia, musiała odejść - mówi w rozmowie z gazetą jeden z posłów partii rządzącej. Z kolei Marcin Kierwiński z PO uważa, że podobny ruch miał miejsce przed poprzednimi wyborami.

- Wówczas w ten sam sposób chowano Antoniego Macierewicza - twierdzi polityk opozycji. Zdecydowanie dosadniej skomentował to dziennikarz Tomasz Lis. "Tylko ktoś skrajnie niemądry mógłby uwierzy w uczciwość tej zmiany. Nie wierzcie w słodkie miny bandytów!!!" - napisał na Twitterze. "Jak wierzyć kłamcom?" - wtórował mu pod wpisem były wicepremier Leszek Balcerowicz.

Zaskoczenia postanowieniem polityk nie krył Mariusz Błaszczak, który zaprzeczał, że ktoś miał wpływ na Pawłowicz. - Jestem zaskoczony decyzją o wycofaniu się z życia politycznego, ale podjęła ją samodzielnie. Polska jest wolnym krajem. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. W naszej partii są szerokie granice swobody wypowiedzi - powiedział szef MON na antenie Radia Zet.

Zobacz także: Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

Źródło: "Super Express"/Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
ala
rok temu
kaczynski tez powinien odejsc juz ma swoje lata
Irena
2 lata temu
Poprzednikom z TK PiS zarzucał, że mieszają się do polityki a sami co robią. Ale te zachowania mają swoje uwarunkowania psychologiczne.
Tadeusz
4 lata temu
Nie powinni nic mówić co i jak w partii bo to później odbija się na nich gdyż "totalni" wymyślają takie jaja że aż strach tego słuchać. Ja zrobiłbym tak, skoro ogłosili się że wszystko na nie - totalnie to nawet 500+ im bym nie wypłacał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zresztą jak to możliwe żeby z polskiej kasy państwowej wypłacać tak ogromne pieniądze wrogom Narodu-POLAKÓW i POLSKI ?
h
4 lata temu
nareszcie trochę odpocznę od tej wstrętnej baby. ale wiem że nie na długo - tylko do wyborów do PE
gase
4 lata temu
Kobieta gdy dochodzi do 70 lat może być schorowana i naturalne że trzeba poratować jeszcze zdrowie. Pani Pawłowicz pracowała dużo , więc nic dziwnego że zdrowie zaczęło dawać o sobie znać.
mimi
4 lata temu
fuj...zgiń przepadnij gnomie wirusowy
RealPolitik
4 lata temu
Zbyt oficjalnie popierała Ojca Dyrektora który właśnie rozbija partyjną jedność. Nie mówiąc już o tym że kradnie wyborców.
andrei
4 lata temu
Pani Krystyno, kibicowskim "Wyp () 3rd4l4j" żegnamy się z panią! Dość już oglądania pani mordy w TV.
sałatka..
4 lata temu
Krysiu będzie smutno w Sejmie bez ciebie .Byłaś wesoła i pokazałaś tym złodziejom z PO..PSL..Nowoczesna Jak można jeść sałatkę nie opuszczając stanowiska pracy..Brawo PIS..
Qwerty
4 lata temu
Niech oddaje mandat i won do puszczy !!!!
trampek14
4 lata temu
Proś o zdrowie..... o rozum zapóźno.
anna
4 lata temu
juz nie jednego usuwał w kąt a po wyborach na stołek, ja wam mówie powyborach krycha będzie w rzadzie
alberto
4 lata temu
"W naszej partii są szerokie granice swobody wypowiedzi - powiedział szef MON na antenie Radia Zet" . Pod warunkiem, że są zgodne z poglądami Prezesa..
Jan
4 lata temu
Ja już dawno bym uciekł, tam gdzie pieprz rośnie, bo mnie torsje biorą na widok totalsów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić