Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Marek Grabski
|

"Joasiu Wiedząca, jaka temperatura wody w Bałtyku?" Kukiz drwi z posłanki PiS

1
Podziel się:

Paweł Kukiz domaga się, aby Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z TVP. Skomentowała to Joanna Lichocka, której zdaniem "osądzanie Kurskiego już teraz za to, że ratuje festiwal w Opolu przed zniszczeniem z powodów czysto politycznych, a nie merytorycznych, jest przedwczesne". Na ripostę lidera Kukiz'15 nie trzeba było długo czekać.

"Joasiu Wiedząca, jaka temperatura wody w Bałtyku?" Kukiz drwi z posłanki PiS
(PAP, Paweł Supernak)

"Joasiu Wiedząca (...) czy brać kąpielówki?"

"Joanna Lichocka od początku wie, że mój 'atak' na Kurskiego wynika 'ze względów politycznych' a nie merytorycznych. Wie, mimo że nie czytała uzasadnienia wniosku" - czytamy na facebookowym profilu Pawła Kukiza.

"Joasiu Wiedząca, jaka będzie temperatura wody w Bałtyku 26 lipca, bo nie wiem czy brać kąpielówki?" - pyta lider Kukiz'15.

"Atakowanie Kurskiego przedwczesne i nie na miejscu"

Jak ustalił "Fakt", Kukiz skierował do Rady Mediów Narodowych wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Jako uzasadnienie podał niekorzystne jego zdaniem warunki nowej umowy dotyczącej festiwalu w Opolu.

- Samo atakowanie w tej chwili Jacka Kurskiego, gdy próbuje uratować festiwal w Opolu, wydaje mi się przedwczesne i nie na miejscu. W interesie nas wszystkich jest to, by ten festiwal się odbył. Rozumiem zaangażowanie Jacka Kurskiego w tej sprawie i raczej mu kibicuję - skomentowała Lichocka.

- Wydaje mi się, że osądzanie Jacka Kurskiego już teraz za to, że ratuje festiwal w Opolu przed zniszczeniem z powodów czysto politycznych, a nie merytorycznych, jest przedwczesne - oceniła.

Posłanka PiS zaznaczyła, że nie zna jeszcze uzasadnienia wniosku Pawła Kukiza. - Skoro Paweł Kukiz go złożył, to musiałby mieć bardzo poważne dowody na jakieś działanie na szkodę spółki czy dobra publicznego. Nie mam przesłanek, żeby uważać, że w tej chwili działania Jacka Kurskiego mają taki charakter - stwierdziła Lichocka.

Źródło: WP, Wirtualne Media, Fakt

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Monter
rok temu
Pani Lichocka, warunkiem powodzenia jest powtórzenie rekonstrukcji wydarzeń w Bydgoszczy, które pod patronatem PAD nabrały nowego wymiaru. Prezydent musi tylko bardziej zaangażować się w spektakl, np. machać pałką policyjną, albo wykrzykiwać coś o odrąbywaniu rąk przez władzę...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić